5 osvedčených tipov na štart duše i tela po zime

Telo a myseľ býva po zime unavené. Prebytočné kilá kričia v zrkadle a naša pleť je ako bez života... Určite to poznáte, ale ako to zmeniť? Začnite prvý jarný deň detoxom.

0

Počas zimy sme sa stali zásobárňou toxínov, no akonáhle k nám zavítala jar, slovo detox sa začína často skloňovať. To preto, že aj keď sa v zime dostatočne staráme o svoje zdravie nielen vhodným jedálničkom, aktívnym pohybom a oddychom, predsa len sme ochudobnení o niečo, čo so sebou prináša len jar. Prvé slnečné lúče nám rozohrejú nielen krv v žilách, ale do tela nám putuje oveľa viac vitamínu D. Jar nám navyše prináša rôznorodosť a dáva na výber viac možností ako v zime.

1Začnime pitným režimom

V zime, kedy pociťujeme najväčší chlad spomedzi všetkých ročných období býva naše telo a pokožka unavená z nedostatku pitného režimu, vitamínov a absencie pohybu. Práve v takomto tele sa najviac zdržiavajú nebezpečné toxíny, ktoré zamedzujú v príleve energie. Naštartujme preto telo pravidelným a pitným režimom. Najlepšia je čistá pitná voda, bylinné čaje, čerstvé ovocné či zeleninové šťavy riedené vodou. Dnes sa do popredia dostáva hlavne zelený čaj, ktorého účinky sú nespochybniteľné. Vďaka polyfenolom a antioxidantom dokáže očistiť naše bunky, dokonca pravidelné pitie zeleného čaju blahodárne pôsobí na pamäť a napomáha redukcii váhy. Ak chceme telo dokonale prečistiť, mali by sme vypiť dva až tri litre vody denne a na istý čas sa zrieknime kávy, sladených a alkoholických či energetických nápojov, ktoré obsahujú nezdravé látky. Zelený čaj sám o sebe obsahuje isté množstvo kofeínu, ktoré nás denne povzbudí.

Späť