5 tipov ako motivovať dieťa k pohybu

Pohyb je pre každého z nás veľmi dôležitý. Pre deti obzvlášť. Pohybovým aktivitám sa učia už od mala. Pozitívne vplýva na zdravie, upevňuje vôľu, priateľstvá a pozitívne vplýva na psychický a fyzický vývoj. Ako však dieťa motivovať a nakopnúť ho do športovej aktivity tak, aby si šport jednoducho zamiloval?

0
20191

Nielen na Slovensku, ale celosvetovo obéznych detí pribúda. Nedostatok pohybu, zlá životospráva a nevenovanie dostatočnej pozornosti deťom majú za následok vývoj nezdravo žijúcej populácie. Pohyb je pre telo prirodzený, ba priam životne dôležitý. K športovej aktivite preto treba viesť dieťa už od malička, aby sa stala bežnou súčasťou jeho života a viedol tak zdravý život. Musí si však uvedomiť, že to robí najmä pre seba a nie ako nutnú povinnosť. Prečítajte si pár tipov, ako na dieťa netlačiť a vyvolať u neho o šport záujem.

1Výber nechajte na neho

Veľmi dôležité je, aby ste dieťa do ničoho nenútili. Ak mu športovú aktivitu nanútite alebo ju bude mať za trest, neočakávajte od neho, že ju bude vykonávať s láskou. Choďte na to psychologicky a výber športovej aktivity nechajte na neho. Veľmi dobrých psychologickým ťahom je dať mu možnosť výberu, napríklad sa ho môžete spýtať, či sa chce ísť bicyklovať alebo korčuľovať. Tento postup môžete využiť aj pri iných činnostiach, napríklad pri pomoci s upratovaním. Dajte mu na výber či chce umyť riad alebo povysávať a podobne. Ak dieťaťu nebudeme dávať príkazy priamo, ale bude mať možnosť slobodne sa rozhodnúť, nebude mať pocit, že je do aktivity násilne nútený.

Späť