5 tipov ako motivovať dieťa k pohybu

Pohyb je pre každého z nás veľmi dôležitý. Pre deti obzvlášť. Pohybovým aktivitám sa učia už od mala. Pozitívne vplýva na zdravie, upevňuje vôľu, priateľstvá a pozitívne vplýva na psychický a fyzický vývoj. Ako však dieťa motivovať a nakopnúť ho do športovej aktivity tak, aby si šport jednoducho zamiloval?

0
20191

Nielen na Slovensku, ale celosvetovo obéznych detí pribúda. Nedostatok pohybu, zlá životospráva a nevenovanie dostatočnej pozornosti deťom majú za následok vývoj nezdravo žijúcej populácie. Pohyb je pre telo prirodzený, ba priam životne dôležitý. K športovej aktivite preto treba viesť dieťa už od malička, aby sa stala bežnou súčasťou jeho života a viedol tak zdravý život. Musí si však uvedomiť, že to robí najmä pre seba a nie ako nutnú povinnosť. Prečítajte si pár tipov, ako na dieťa netlačiť a vyvolať u neho o šport záujem.

2Choďte mu príkladom

Už malé bábätká sa učia od nás a napodobňujú nás. Na výchovu dieťaťa majú vplyv ľudia, ktorí sú s ním najčastejšie v kontakte, a teda rodičia. Ak po práci zasadnete pred televízor s misou chipsov neočakávajte, že z vášho dieťaťa vyrastie majster sveta v plávaní. Dieťa potrebuje vzor a návyky do budúcna si najčastejšie odnáša z domu. Preto ak chcete, aby žilo zdravo, snažte sa mu ísť príkladom. Neprikazujte mu to, čo vy samy nedodržiavate. Skúste začať žiť športovým životom aj vy. Vysvetlite dieťaťu, čo od neho očakávate a prečo je to pre neho dôležité. Aj keď to býva občas ťažké, snažte sa svoje emócie zvládnuť a naučiť ho rozlišovať čo je správne a čo nie. Nepoľavujte a hľadajte cestu, ako dosiahnete to, čo od neho požadujete nenásilnou formou.