Ak sa snažíte schudnúť, jedzte týchto 15 najlepších letných jedál

Chcete prirodzene schudnúť? Chudnite v lete so sezónnym ovocím a zleninou. Je to zdravé, chutné a hladovať isto nebudete.

0
20193

Najlepšie sa chudne v lete. Prečo? Ľudské telo si v letnom období samo pýta zmenu stravovacích návykov – viacej vody, ovocia a zeleniny. V lete navyše dozrieva množstvo ovocia a zeleniny. Preto ak skutočne potrebujete schudnúť, mali by ste začať práve v lete. Vyberte si z tohto zoznamu potraviny, ktoré vám skutočne chutia. Môžete ich jesť toľko, koľko chcete, vašu váhu to smerom nahor už neovplyvní.

Dnes je svet plný informácií o chudnutí, ktoré sa nemusia zakladať na pravde. Vraj existujú potraviny, vďaka ktorým sa chudne. V skutočnosti „nie je veľa dôkazov o týchto špecifických potravinách, ktoré urýchľujú metabolizmus“, priznáva Sheri Zidenberg-Cherryová, PhD., výskumná pracovníčka na Californskej univerzite z oddelenia výživy. To však neznamená, že neexistujú také potraviny, ktoré môžu prispieť k zníženiu hmotnosti ako súčasť zníženej kalorickej stravy a aktívneho životného štýlu. Zidenberg-Cherryová radí: „Jedzte potraviny, ktoré vám naplnia žalúdok a budete sa cítiť spokojný. Potom si vaše telo nebude pýtať toľko kalórií. Myslite na ovocie, zeleninu a celozrnné výrobky – najmä na tie, ktoré chutia obzvlášť dobre v letných mesiacoch, pretože si budete chcieť vyplniť nimi žalúdok.“ Prinášame vám 15 potravín, s ktorými sa vám to môže podariť:

2Vodný melón

Toto typicky letné ovocie obsahuje druh vlákniny, na ktorý sa dokáže naviazať tuk z nášho tela. Okrem toho má ďaleko viac pozitívnych vlastnostní na náš organizmus. Vodný melón obsahuje vysoké percento vody, ktorá pomáha udržať telo hydratované a tým môže zvýšiť svoje celkové výdavky kalórií, podľa niekoľkých štúdií. Už jedna šálka tohto ovocia ukrýva menej kalórií než akékoľvek iné letné ovocie.