Behajte bez stresu!

Každý dostaneme denne istú dávku stresu. Je to vôbec potrebné? Stres komplikuje bytie a často nás oberá o radosť zo života. Športoví nadšenci sa zhodnú, že odbúravať stres vyčíňaním na bujarých večierkoch, nekontrolovaným nakupovaním či hraním počítačových hier nie je vhodné. Preto nestresujte a behajte! Tu je pár užitočných stratégií, ako sa zbaviť stresu natrvalo. Aj toho z behania samotného.

0
250
Person (young beautiful woman) running and training in city street

 

1Stres v meste

Väčšina z nás žije v mestskom alebo prímestskom prostredí, kde sú jedinou príležitosťou na beh ulice. Ale priznajme si, ulice lemujú cesty pre automobily, nie sú vhodné pre bežcov, a bežať nimi môže byť naozaj stresujúce. Mesto vypúšťa aj množstvo vedľajších produktov ako exhaláty a smog. Nielenže negatívne vplývajú na náš imunitný systém, ale spôsobujú aj alergie a znižujú výkon. Vidí ma vodič, že bežím? Bude schopný zastaviť včas? Ak by som pridal, môžem stihnúť zelenú na semafore? Každý z týchto scenárov v nás vytvára ďalší zbytočný stres.

Riešenie: Nájsť bezpečné, pokojné miesto na beh mimo mesta raz týždenne, ak nie častejšie. Mohol by to byť aj turistický chodník, golfové ihrisko, aj futbalové ihrisko na sídlisku. Nemusí to byť exotický tropický chodník na Bali, hoci behať v takej destinácii je snom každého poctivého bežca. Jednoducho ide o miesto, kde je minimum ruchu. Beh po ulici a ceste je, samozrejme, oveľa lepší než žiaden, no prečo to nevylepšiť? Takže nájsť upokojujúce a bezpečné miesto a mať možnosť sa tam ľahko dostať, to je cieľ číslo jeden. Stane sa oázou a budete sa na beh oveľa viac tešiť.

Späť