Mak skóroval za Zenit, Manchester United zdolal Fenerbahce

0
103
Be'er Ševa - Hráč Sparty Praha Borek Dočkal (vľavo) v hlavičkovom súboji s Johnom Oguom z Hapoel Be'er Ševa vo futbalovom zápase K-skupiny Hapoel Be'er Ševa - Sparta Praha 3. kola skupinovej fázy Európskej ligy v Be'er Ševe 20. októbra 2016. FOTO TASR/AP

3. kolo skupinovej fázy EL 2016/2017:

1A-skupina

Turecký tím Fenerbahce Istanbul v základnej zostave so slovenským obrancom Martinom Škrtelom prehral na ihrisku Manchestru United hladko 1:4. Domáci bez Zlatana Ibrahimoviča si cestu za víťazstvom vydláždili tromi gólmi už v prvom polčase, keď najskôr premenili dve penalty v priebehu troch minút Paul Pogba a Anthony Martial a Pogba potom pridal aj svoj druhý presný zásah. Suverénny náskok domácich zveľadil po zmene strán Jesse Lingard, na druhej strane už iba korigoval Robin Van Persie. Miroslav Stoch sedel iba na lavičke Fenerbahce. Manchester vedie A-skupinu o skóre pred Feyenoordom Rotterdam.

Feyenoord Roterdam – Zorja Luhaňsk 1:0 (0:0)
Gól: 55. Jörgensen

Manchester United – Fenerbahce Istanbul 4:1 (3:0)
Góly: 31. a 45.+1 Pogba (prvý z 11 m), 34. Martial (z 11 m), 48. Lingard – 83. Van Persie