Opráš adrenalín v lete s piatimi atraktívnymi športami

Z času na čas na každého športovca raz príde útlm, kedy nevie, čo so sebou. Chcelo by to nový vietor do plachiet. Niečo, čo ešte nikdy v živote nevyskúšal. Vyberajte preto, čo vás zaujme!

0
14643

1Powerbocking

Inými slovami ide o skákacie „sedemmíľové“ topánky, ktoré sú veľkým športovým hitom. Pre niekoho je to extrémny šport, pretože sa na nich dajú prevádzať extrémne akrobatické kúsky, skákať do dvojmetrovej výšky, dokonca dosiahnuť až 30 km/h rýchlosť, no pre iných môžu poslúžiť na rekreačné vyžitie. Každopádne, sú tu pre všetkých, ktorí s nimi chcú zažiť obrovské dobrodružstvo, a pritom sa udržať vo forme či schudnúť. Pružinové skákacie topánky si v roku 2004 v Spojených štátoch dal patentovať Alexander Böck z Nemecka a mohli sme ich vidieť aj na záverečnom ceremoniáli v roku 2008 olympijských hier v Pekingu. Hoci sa na prvý pohľad podobajú na protetické pomôcky, ktoré používajú paralympionickí atléti, nemali by sme si ich zamieňať. Ich predchodcom pár rokov dozadu boli Kangoo jumps športové topánky, za pomoci ktorých sa vytvoril aj nový druh aerobiku – kangoorobik. Športovci ich využívajú aj dnes, no fungujú však na inom princípe ako „sedemmíľovky“.

Užite si športovú voľnosť

Používaním skákacích topánok totiž spálime oveľa viac kalórii ako pri behu. Navyše narozdiel od trampolíny si na skákacích topánkach môžete užívať voľnosti a skákať, kde sa nám zachce. Strach zo stability nie je na mieste, pretože celá váha sa pri vzpriamenom držaní tela drží na pätách a je jednoduché naučiť sa s nimi nielen skákať, ale aj behať či chodiť. Pri tomto športe sú nevyhnuté chrániče na kolená, lakte a na dlane.

Aj zo zdravotných dôvodov

Slúžia nielen na redukciu hmotnosti, vytvarovanie postavy, hlavne na problematických partiách ako sú stehná, zadok, brucho či na zvýšenie kondície, ale aj na rehabilitačné účinky. Lekári ich odporúčajú, pretože dokážu chrániť a posilňovať členky, bedrá, kolená i chrbticu. Skákanie a cvičenie na týchto topánkach sa oplatí používať pri bolestiach kĺbov, lebo špeciálna obuv sa odráža od zeme a pri dopade bráni prudkým nárazom. Kĺby sú tak vystavené minimálnej záťaži, pretože do pohybu sa zapája takmer deväťdesiat percent svalstva celého tela.

Späť