Repka odstúpil z postup prezidenta Slovenskej lyžiarskej asociácie

0
1091
Ilustračné foto

Bratislava – Prezident Slovenskej lyžiarskej asociácie (SLA) František Repka odstúpil vo štvrtok zo svojej funkcie. TASR o tom informoval v zaslanej správe.

Svoj krok zdôvodnil nekoncepčnou prácou predsedníctva SLA, resp. názorovými nezhodami s dvoma videprezidentnmi asociácie. Tiež vyjadril podozrenie, že v predsednístve SLA prichádza k účelovej manipulácii s informáciami.

„V súlade s článkom 13.14, Stanov Slovenskej lyžiarskej asociácie, sa týmto vzdávam funkcie prezidenta Slovenskej lyžiarskej asociácie – občianskeho združenia, IČO: 42133700, so sídlom SR, Karpatská 15, 058 01 Poprad. Dôvodom vzdania sa funkcie prezidenta SLA, je nekoncepčná a neprofesionálna práca predsedníctva SLA, ako aj dlhotrvajúce a stupňujúce sa názorové nezhody s dvoma viceprezidentmi asociácie. Ide najmä o vzťah a systém podpory k reprezentačným družstvám a najlepším športovcom v rámci SLA. Je to aj zjavná neochota riešiť ich postavenie a podmienky prípravy, ktoré im vďaka skvelým výsledkom prináležia, a to nie konfrontačným spôsobom, ale konštruktívnym dialógom, v záujme rozvoja lyžiarskeho športu na Slovensku.

Zároveň mám na základe interných informácií podozrenie, že v rámci predsedníctva SLA dochádza k účelovej manipulácii s informáciami zo strany viceprezidentov, a tiež ovplyvňovaniu členov predsedníctva SLA, k presadzovaniu ich osobných názorov a záujmov v SLA.

Z titulu postavenia prezidenta SLA som zásadne proti takýmto praktikám, ktoré sa dlhodobo uplatňujú vo vedení SLA a keďže nemám kompetencie ovplyvniť tento stav, s ktorým sa v žiadnom prípade ako bývalý vrcholový športovec nestotožňujem, nevidím ďalej význam vykonávať túto funkciu s plným nasadením a presvedčením o správnosti smerovania SLA pri rozvoji lyžiarskeho športu na Slovensku. Toto vzdanie sa funkcie je účinné odo dna doručenia predsedníctvu SLA podľa článku 13.14, Stanov SLA,“ uviedol liste zaslanom SLA.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here