Slovensko zdolalo Nemecko v A-skupine

0
136
Na snímke s loptou hráč Slovenska Samuel Baláž, vpravo hráč Nemecka Julian Real v zápase Svetovej ligy vo vodnom póle A-skupiny Slovensko – Nemecko 15. novembra 2016 v Košiciach. FOTO TASR – František Iván

Košice – Slovenskí reprezentanti vo vodnom póle zvíťazili vo svojom prvom zápase v A-skupine Svetovej ligy nad Nemeckom 10:7. Slováci o svojom triumfe definitívne rozhodli v záverečnej štvrtine. Najlepším strelcom slovenského tímu bol Marek Tkáč s tromi gólmi. Zverenci trénerskej dvojice Antonio Esteller Serahima – Peter Nižný sa vo Svetovej lige najbližšie predstavia v utorok 6. decembra v Rumunsku.

Svetová liga, A-skupina:

Slovensko – Nemecko 10:7 (2:0, 3:4, 2:2, 3:1)

Góly SR: Marek Tkáč 3, Maroš Tkáč 2, Furman 2, Zaťovič, Seman, Baláž.
Zostava SR: Hoferica, J. Úradník – Zaťovič, Seman, Ďurík, Kolárik, Baláž, Marek Tkáč, Maroš Tkáč, Molnár, Polovic, M. Úradník, Furman.

Slováci začali lepšie a v prvej štvrtine si vypracovali dvojgólový náskok. Nemecký tím v druhej časti pridal na presnosti prihrávok a v 12. minúte išiel prvýkrát do vedenia – 4:3. Domáci však dokázali otočiť a po dvoch štvrtinách viedli 5:4. V 21. minúte brankár Hoferica výborným zákrokom podržal svoj tím a z následného protiútoku kapitán Zaťovič upravil na dvojgólový rozdiel – 7:5. Tento náskok sa napokon ukázal ako rozhodujúci. Domáci gólovo ovládli záverečnú časť, v ktorej navýšili náskok a napokon Nemcov zdolali presvedčivým rozdielom.