Svetový rekord americkej štafety

Windsor - Americké plavecké kvarteto v zložení Ali DeLoofová, Lilly Kingová, Kelsi Worrellová, Katrina Konopková vytvorilo v druhý deň MS v krátkom bazéne v kanadskom Windsore nový svetový rekord v polohovej štafete na 4x50 m. Vo finále dosiahli Američanky čas 1:43,27 a o 77 stotín vylepšili zápis dánskej štvorice z MS 2014 v katarskej Dauhe.

0
84
Americké plavecké kvarteto v zložení zľava Katrina Konopková, Kelsi Worrellová, Lilly Kingová a Ali DeLoofová pózuje so zlatými medailami po tom, čo vytvorilo v druhý deň MS v krátkom bazéne v kanadskom Windsore nový svetový rekord v polohovej štafete na 4x50 m, 7. decembra 2016. Vo finále dosiahli Američanky čas 1:43,27 a o 77 stotín vylepšili zápis dánskej štvorice z MS 2014 v katarskej Dauhe. FOTO TASR /AP

Maďarka Katinka Hosszúová pridala do svojej zbierky ďalšie dve zlaté medaily. Najskôr triumfovala vo finále na 200 motýlik časom 2:02,15 a premožiteľku nenašla ani na 100 m znak, kde dohmatla za 55,54. Taehwan Park z Kórejskej republiky zvíťazil na 200 m v.sp. v novom rekorde šampionátu 1:41,03, Nemec Marco Koch vybojoval zlato na 100 m prsia časom 56,77.

finálové výsledky:

ženy:
štafeta 4×50 m pol.pr:
1. USA (Ali DeLoofová, Lilly Kingvá, Kelsi Worrellová, Katrina Konopková) 1:43,27 – svetový rekord,
2. Taliansko 1:45,38,
3. Dánsko 1:45,98

200 m motýlik:
1. Katinka Hosszúová (Maď.) 2:02,15,
2. Keisi Worrellová (USA) 2:02,89,
3. Jü-fej Čang (Čína) 2:05,10

50 m prsia:
1. Lilly Kingová (USA) 28,92,
2. Alia Atkinsonová (Jam.) 29,11,
3. Molly Hannisová (USA) 29,58

100 znak:
1. Katinka Hosszúová (Maď.) 55,54,
2. Kylle Jacqueline Masseová (Kan.) 56.24,
3. Georgia Daviesová (V. Brit.) 56,45

muži:
100 m znak:
1. Mitchell Larkin (Austr.) 49,55,
2. Andrej Šabasov (Rus.) 49,59,
3. Ťia-Sü (Čína) 56,02

100 m prsia:
1. Marco Koch (Nem.) 56,77,
2. Vladimir Morozov (Rus.) 57,00,
3. Fabio Scozzoli (Tal.) 57,04

200 v.sp:
1. Taehwan Park (Kór. rep.) 1:41.03 – rekord šampionátu,
2. Chad Le Clos (JAR) 1:41,65,
3. Aleksndr Krasnych (Rus.) 1:41,95

mix štafeta 4×50 m v.sp.:
1. Rusko (Alexej Brianskij, Vladimir Morozov, Maria Kamenevová, Rozalija Nasretdinovová) 1:29,73,
2. Holandsko 1:29,82,
3. Kanada 1:29,83