Warriors uspeli aj v Brooklyne a poistili si vedenie v súťaži

0
91
New York - Basketbalista Golden State Warriors Kevin Durant (uprostred) a hráči Brooklynu Nets Bojan Bogdanovič (vľavo) a Sean Kilpatrick v zápase zámorskej basketbalovej NBA Brooklynu Nets - Golden State Warriors v New Yorku 22. decembra 2016. FOTO TASR /AP

New York – Basketbalisti Golden State potvrdili úlohu favorita a v dueli zámorskej NBA triumfovali na palubovke Brooklynu 117:101. Warriors dosiahli šiesty triumf za sebou a poistili si vedenie v súťaži. Ich lídrom v noci na piatok bol 26-bodový Kevin Durant.

Hostia sa pomaly rozbiehali, v priebehu prvého polčasu prehrávali aj o 16 bodov. Po zmene strán však výrazne zlepšili obranu, ktorá bola základom obratu v skóre. Napokon z toho bolo pohodlné víťazstvo o 16 bodov. Warriors triumfovali aj bez člena základnej zostavy Draymonda Greena, ktorý opustil tím vo štvrtok ráno a odletel späť do Kalifornie, aby bol pri narodení svojho syna Draymonda juniora. „Cez prestávku sme si povedali, že musíme hrať s väčšou energiou. Hráči splnili pokyny a napokon sme dosiahli víťazstvo. Musíme sa snažiť hrať naplno od začiatku každého zápasu,“ zdôraznil tréner Golden State Steve Kerr.

Pred zápasom Miami – Los Angeles Lakers si domáci uctili svojho bývalého hráča Shaquilla O’Neala. Niekdajší elitný pivot bol pred desiatimi rokmi lídrom mužstva, ktoré v roku 2006 získalo prvý majstrovský titul v klubovej histórii. Vedenie Heat zavesilo dres s jeho číslom 32 pod strechu haly American Airlines Arena, O’Neal sa tak pripojil k dvojici klubových legiend Alonzo Mourning, Tim Hardaway. „Je to veľká pocta, vôbec som to nečakal. Keď mi to pred časom oznámili, myslel som si, že si niekto zo mňa robí žarty. Ďakujem klubu za poďakovanie za moje služby,“ vyznal sa O’Neal. Polčasová ceremónia nabudila hráčov Heat na pozitívnu vlnu a zásluhou lepšie zvládnutého záveru napokon triumfovali 115:107.