4 fakty o Deepworku

Určite ste už zažili ten pocit. Pri pohľade na rozvrh vo fitku Vám bola minimálne polovica cvičení neznáma. Nebojte sa, nie ste sami. Keďže neustále vznikajú nové typy cvičení, môže sa nám ľahko stať, že sa vo všetkých tých názvoch stratíme a nevieme, čo si pod jednotlivými pomenovaniami predstaviť. Ak niekde zbadáte názov DeepWORK môže Vám napadnúť otázka:

0

Čo je DeepWORK a v čom sa líši od ostatných cvičení?

Zjednodušene povedané, DeepWORK je atletický funkčný tréning, založený na princípoch Jin a Jang. Znamená to, že v tomto cvičení ide o vytváranie harmónie medzi protikladmi. V DeepWORKu každý pohyb obsahuje fázu napätia a relaxačnú fázu. V praxi to vyzerá tak, že dynamické pohyby striedajú statické výdržové pozície, kardio cvičenia sú doplnené silovými cvičeniami a tak ďalej. DeepWORK je komplexný, dynamický a intenzívny. Cieľom je naučiť sa používať svoje telo bez obmedzenia v každej dimenzii, a pripraviť svoje telo na nasledujúce kroky.

Tu sú 4 fakty, ktoré by sme mali vedieť o DeepWORKu:

1Cvičí sa naboso

Vedeli ste, že na každom chodidle máme 26 kostí, 19 svalov a približne 200cm2 nervových zakončení? Chodidlo je základom každého pohybu, ktorý vykonávame. Aby sme dokázali vykonať každý jeden pohyb čo najlepšie, musí náš mozog spracovať všetky informácie a vyslať ten správny signál prostredníctvom nervového systému. Na vykonanie dokonalého pohybu musíme aktivovať každý sval, nerv a kĺb na chodidle. Je tiež dôležité si uvedomiť, že spodná časť nášho chodidla je zmyslový orgán. V topánkach či ponožkách žiadne zmyslové vnemy nie sú, a to ovplyvňuje celý náš pohyb. Okrem toho cvičenie naboso skracuje čas potrebný na regeneráciu po tréningu a znižuje odbúravanie bielkovín v pečeni počas tréningu.

Späť