5 tipov, ako sa nabiť energiou

4
1379

5 tipov, ako sa nabiť energiou. Mnohí sa už od začiatku roka tešia na letnú dovolenku. Plní očakávaní odrátavate dni do odletu, a potom neochotne opúšťate dovolenkovú destináciu. Pred jeseňou, pre mnohých novou pracovnou sezónou, chcete byť plní síl a optimizmu, ktorí ste načerpali na dovolenke. Stáva sa aj vám, že napriek dovolenke sa necítite plní energie a vášmu organizmu ako by stále dochádzali sily?

Fitnes tréner Michael Achberger radí, čo robiť, aby ste sa dlhodobo cítili nabití energiou.

13117800_905702799528731_839121158_n

 Vyvarujte sa lepku, kukurice, sóje…

… a iným spracovaným bezlepkovým alternatívam. Tieto potraviny môžu vyvolať prípadnú zápalovú reakciu vo vašom tráviacom systéme a dokážu vyviesť vaše telo z rovnováhy. Občasný príjem lepku je v poriadku, ak nebude tvoriť základ vašej dennej stravy, pocítite uvoľnenie v črevách, zníženie plynatosti a zvýšenie fyzickej energie.

Obmedzte konzumáciu alkoholu…

… a podporte zdravie pečene. Zoberte si pauzu od alkoholu a začnite konzumovať potraviny, ktoré podporujú zdravie vašej pečene, ako repa, artičoky, polievkové vývary, žĺtka, púpava, či olivový olej.

Zvýšte príjem „dobrých“ tukov…

15363645946_e79816d39f_b

… a vyhnite sa tým „zlým“. Dobré tuky sú obsiahnuté v kokosovom oleji, olivovom oleji, v orechoch. Pridajte si olivový olej do paradajkových šalátov, uhorkových šalátov, používajte pri tepelnej úprave kokosový olej.

TIP: Dendroterapeutická diéta – jedlo zo stromov

Príjem zlých tukov znížte, nájdete ich v repkovom oleji, slnečnicovom oleji, masle, syroch, sójovom alebo v kukuričnom oleji.

Pite ovocné a zeleninové šťavy…

… čerstvo vyšťavené a v správnom pomere zeleniny a ovocia v jednom pohári. Čerstvá, nepasterizovaná šťava je plná živých, biologicky aktívnych látok ako sú enzými, vitamíny a antioxidanty. Pri príprave štiav dodržujte pomer 1:2 – ovocie:zelenina. Dostanete tak do seba významný podiel vlákniny, vysoké množstvo kyseliny listovej a získate energiu z ovocia vo forme fruktózy, ktorú budete vďaka vláknine vstrebávať dlhší čas. Vďaka tomu budete plní síl a vydrží vám to dlhší čas a tiež zaženiete hlad.

TIP: Med – elixír života. Čo o ňom ešte nevieme?

Keďže šťavy sú vysoko koncentrované vo svojom obsahu, nevyužívajte ich ako nápoj na pitie, považujte ich za samostatné jedlo počas dňa. Čerstvá šťava nie je voda!

Užívajte probiotiká…

11247892646_cda6fc960a_o

… a zlepšíte si nielen trávenie, ale aj celkový zdravotný stav. Navyše, je preukázané, že zdravé čreva zlepšujú našu náladu, zabraňujú psychických chorobám, depresiám, majú zásadný vplyv na psychosomatické choroby. Správny druh probiotík môže pomôcť zaplaviť váš tráviaci systém prospešnými mikróbami – vaše telo tak získa, okrem iného, silnejšiu imunitu a posilní sa váš metabolizmus, znížite tiež nadúvanie čriev.

Svieži tip

ka14_hr1897_pd03Aby ste zužitkovali z ovocia a zeleniny čo najviac, vyberajte odšťavovač starostlivo. Nízkootáčkový odšťavovač Philips Micro Juicer (HR1897/30) poseká, rozdrví a odšťaví ovocie a zeleninu do poslednej kvapky. Vďaka unikátnej technológií získate až 90 % šťavy, takže odpad, ktorý odšťavovač vyprodukuje, je takmer suchý. Nočnou morou pri odšťavovaní je čistenie. Philips Micro Juicer HR1897/30 je preto vybavený funkciou QuickClean. Neobsahuje sitko a všetky potrebné časti sú odnímateľné, s hladkým povrchom. Na jeho očistenie vám stačí prúd vody a v priebehu pár sekúnd je po práci.

www.philips.sk

[pro_ad_display_adzone id=“53252″]

 

4 KOMENTÁRE

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.