6 dôvodov prečo vyskúšať florbal

Možno už florbal nejaký čas po očku sledujete a možno sem tam aj hrávate s partiou športových nadšencov, no stále ešte váhate či sa do neho pustiť naplno. Asi ste sa už aj niekoho (možno len sami seba) spýtali klasickú otázku: „Prečo vlastne hráš florbal“, resp. „Prečo by som mal začať hrať florbal“, no nedostali ste poriadnu odpoveď.

Pre laickú verejnosť je florbal stále trocha viac zábava, ako seriózny šport, a tak keď im zapálený florbalista rozpráva o tom, akú sledovanosť mávajú florbalové majstrovstvá sveta, alebo aká obrovská je snaha dostať florbal na Olympijské hry, bývajú poriadne prekvapení. Florbal je totiž seriózny šport s obrovskou hráčskou základňou a svetlou budúcnosťou.

A preto, ak vám na vaše otázky nemá kto odpovedať, urobíme to za vás. Toto je 6 dôvodov, prečo by ste mali začať hrávať florbal.

#1: Moderný šport

V súčasnosti nájdete len málo športov, ktoré sú progresívnejšie ako florbal. Vlastne nás žiaden iný ani nenapadá. Či už zoberieme svetovú scénu alebo len našu slovenskú, za posledných pár rokov spravil florbal vo svete aj u nás obrovské kroky dopredu. Naše reprezentácie mužov a žien sú už pevnou súčasťou A kategórie MS a tie posledné ženské boli dokonca u nás na Slovensku.

Medzinárodná florbalová federácia zasa robí všetko preto, aby dostala florbal na Olympiádu. My všetci veríme, že sa jej to aj podarí.

#2: Hrajú ho všetci

Stretnúť dnes niekoho kto ešte o florbale nepočul, snáď ani nie je možné. Florbal sa dnes hrá úplne všade. Ide o halový, nenáročný šport, takže sa s ním väčšina z nás stretla už na škole v rámci telesnej výchovy. Okrem telocviku ho však hrávajú aj desaťtisíce nadšencov, pretože športové haly alebo aspoň telocvične sú v každej obci a partie nadšencov florbalu ich možnosti naplno využívajú.

Dnes už nie je žiadny problém stretnúť v MHD alebo len tak na ulici ľudí s florbalkami v rukách, ktorí si idú zahrať zápas. Popozerajte sa poriadne po okolí, určite v ňom objavíte hneď niekoľko florbalistov.

#3: Kluby v každom meste

Tento bod len nadväzuje na ten predchádzajúci. Jednoduchosť florbalu a jeho finančná nenáročnosť umožňuje rýchlo vznikať novým klubom, ktoré udržiavajú a rozširujú hráčsku základňu po celom Slovensku. Po celej republike sa hrá množstvo líg, súťaží či turnajov vo florbale a to na celoštátnej aj regionálnej úrovni.

Dovolíme si tvrdiť, že stačí pár klikov a Google a nájdete si klub, ktorý pôsobí vo vašej blízkosti a kde budú radi za každého nového člena. Už si len treba ujasniť na akú úroveň pomýšľate.

#4: Finančná dostupnosť

Florbal je veľmi lacný šport. Oproti svojmu bratrancovi – hokeju mesačne ušetríte stovky Eur. Prakticky jediná vec, ktorú si musíte kúpiť je buď špeciálna florbalová hokejka (obľúbené sú napríklad značky Salming a Unihoc)  alebo florbalová  výstroj do brány, podľa toho či vás to ťahá do poľa alebo do brány.

Inak vám stačí tričko, kraťasy a halová obuv, čo si myslíme, že sa nájde asi v každej domácnosti. Na začiatku často netreba ani tú florbalku a výstroj, serióznejšie kluby (na celoslovenskej úrovni) vám aj tieto veci zabezpečia. My však odporúčame radšej si tieto veci kúpiť „na mieru“.

6 dôvodov prečo vyskúšať florbal

#5: Komunita okolo florbalu

Možno máte radi futbal alebo hokej, no priznajme si, prostredie okolo týchto športov na Slovensku nie je príliš zdravé. Tým, že je florbal relatívne nový a hlavne moderný šport, mnoho neduhov, ako korupcia, protekcia a ovplyvňovanie zápasov v ňom nestačilo zakoreniť.

Druhou vecou je, že tým, že je florbal masovo rozšírený, nestane sa vám, že by vám nemal kto poradiť s hocičím čo vás bude zaujímať. V máloktorom kolektívnom športe sa stretnete s tak prajnou komunitou aká je na Slovensku okolo florbalu.

#6: Celoročný šport

Ak sa opäť oprieme do futbalu a hokeja, tak oba môžeme označiť za sezónne športy. To u florbalu neplatí, tým, že sa hrá vnútri, v hale, môžete hrať a trénovať kedykoľvek počas roka. Možno to pre niekoho nie je veľká výhoda, no my fanatici, ktorí bez svojho obľúbeného športu dlho nevydržíme, vieme čo sú abstinenčné príznaky a tak je super, ak si môžeme ísť zahrať či už počas horúceho leta alebo aj treskúcej zimy.

Okrem týchto 6 vecí existuje mnoho ďalších dôvodov prečo florbal musíte minimálne vyskúšať, ale aj tieto by mali stačiť aspoň na to, aby ste o ňom začali minimálne rozmýšľať. My vám však odporúčame radšej nerozmýšľať a ísť do toho naplno, nebudete ľutovať.

Vladimír Minda
Vladimír Minda
Ahojte, volám sa Vlado (44), som tréner kickboxu, vášnivý športovec, milujúci otec, poslušný manžel, dobrý syn, rázny riaditeľ, vášnivý fanúšik a verný kamarát. Pre každého niekto iný, ale v prvom rade pozitívne mysliaci človiečik, ktorý sa snaží motivovať okolie k pohybu a športu. Pretože život je šport a šport je môj život.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Ostaň v kontakte

Sleduj najlepšie cesty chudnutia, príbehy o úspechu a inšpiratívne rozhovory s najlepšími trénermi a špecialistami v odbore. Začnite meniť svoj život už dnes!

spot_img

Najčítanejšie

Odoberaj najnovšie články emailom

Máš záujem pravidelne sledovať a čítať naše články? Prihlás sa do newslateru a raz za 2 týždne ti pošleme sumár článkov z nášho športového blogu.

.

Mohlo by ťa zaujímať