7 tipov, ako začať žiť zdravo už počas dovolenky

Nepoznám človeka, ktorý by sa netešil na dovolenku, na to, ako si oddýchne a zrelaxuje ničnerobením. No relaxovať sa dá aj aktívne a zdravo. Vytvorte si spolu s nami plán zdravého životného štýlu, s ktorým to pôjde ľahko.

0

Je jednoduché nájsť si dôvod, prečo necvičiť a radšej zostať v posteli alebo pred televízorom s pohárom vína alebo piva v ruke. Ak sme však stvorení vykonávať určité činnosti zo zvyku, prečo je pre nás také ťažké naučiť sa dodržiavať zdravé návyky hlavne počas dovolenky? Pripravili sme pre vás sedem tipov, ktoré vám pomôžu premeniť novú činnosť na trvalý zvyk, a to už počas dovolenky:

1Vytvorte si individuálny plán

Na začiatok je veľmi vhodné stanoviť si na papieri, čo chceme dosiahnuť. Prečo je plán taký dôležitý? Potvrdzuje to výskum, ktorý uskutočnil profesor Richard Wiseman na Univerzite Hertfordshire v Anglicku. Na vzorke päťtisíc ľudí sledoval, ako sa im darí plniť si svoje novoročné predsavzatia. Profesor zistil, že tí, ktorí nemali vopred pripravený plán, ťažšie dosahovali naplnenie svojich predsavzatí.

Hovorí sa, že šťastie praje pripraveným, preto kto chce cvičiť dôslednejšie, mal by si stanoviť vlastný plán. Nezabúdajte, že len plán, ktorý je priamo šitý na vás, je úspešný. Nepreceňujte sa a ani nekopírujte život niekoho iného. Vytvorte si vlastný štýl. Buďte kreatívni…

Cvičenie bez dodržiavania zdravého životného štýlu, ktoré zahŕňa aj zdravé stravovanie, nie je to pravé, patria jednoducho k sebe. Ak chcete dosiahnuť najoptimálnejšie výsledky, nezabúdajte na to, čo jete. Ak si napríklad chcete začať formovať bruško, bez toho, aby ste zmenili nezdravé návyky stravovania, to nemá zmysel. Prečo to neskúsiť práve počas dovolenky? Konečne sa nebudete môcť vyhovárať na nedostatok voľného času a na pracovné vyťaženie.

Spíšte si preto na papier, čomu sa chcete venovať. Váš plán by mal obsahovať všetky vaše nezdravé návyky, ktoré chcete odbúrať, a na ktoré telesné partie sa chcete zamerať.

Späť