7 TOP aplikácií, ktoré vám pomôžu pamätať na zdravý životný štýl

5
2302

Vstúpili ste si počas leta do svedomia, chcete natrvalo zmeniť stravovacie návyky a pridať k tomu aj pohyb? Alebo ste už na tom začali pracovať a dospeli ste k názoru, že sami to nedokážete? Predstavujeme vám pár aplikácií, ktoré vám pomôžu pamätať na zdravý životný štýl.

Zdravý životný štýl nie je len o športovaní, ale aj o dodržiavaní pitného režimu a iných činnostiach, ktoré nám napomáhajú či už zdravo sa stravovať, alebo sa aj hýbať. Nie každý má takú pevnú vôľu, aby skutočne dodržiaval všetky pravidlá, ktoré si na začiatku predurčil. Tým, čo už začali, zase chýba pravidelnosť a dôslednosť. Vďaka dnešným moderným aplikáciám v smartfóne si môžete dopomôcť k vysnívanej postave.

11 najväčších dopingových hriešnikov

Ukážu vám, ako správne cvičiť, dodržiavať pitný režim, pripraviť si zdravé jedlá, pomôžu vám robiť si prehľadné štatistiky a zvukovými signálmi vás budú poháňať k lepším výkonom. Na nič nečakajte, vezmite si svoj smartfón a stiahnite si napríklad tieto.

Endomondo Sports Tracker

endomondo-sports-trackerMultišportová aplikácia pomocou vstavaného GPS v mobilom telefóne sleduje beh, cyklistiku, turistiku, lyžovanie a mnohé iné športy. Všetko dôležité nájdete na hlavnej stránke. Tam si zvolíte váš obľúbený šport aj typ tréningu (nastavenie cieľa, intervalový tréning, prekonávanie svojho doterajšieho rekordu atď.). Endomondo v sebe zahŕňa sledovanie času, vzdialenosti, rýchlosti, nadmorskej výšky, tepu, spálených kalórií a zachytáva históriu. Môžete si ju stiahnuť pre iOS, Android, Windows Phone a Blackberry.

Ako jedna z mála svetoznámych aplikácií je kompletne v českom jazyku. Aplikácia si získava čoraz viac nových užívateľov aj z dôvodu jednoduchého ovládania a príjemného dizajnu. Po stiahnutí si jednoducho vytvoríte vlastný účet, do ktorého sa môžete prihlásiť nielen v mobile, ale aj na webovej stránke Endomondo.com. Taktiež po zaregistrovaní na stránkach výrobcu môžete sledovať podrobnú analýzu a súťažiť s ostatnými členmi.

Push Ups Workout

push-ups-workoutZdá sa vám, že platiť si osobného trénera je pre vás pridrahý špás? Potom si stiahnite túto aplikáciu a budete mať všetko, čo by ste potrebovali vedieť od svojho trénera. Je to jedna z najlepších aplikácií s jedinečným dizajnom a skvelou funkčnosťou, ktorá neslúži len na počítanie kľukov, ktoré robíte, ale počíta tiež kalórie, ktoré spálite počas každého cvičenia. Jedinečnosť je ukrytá v senzore, ktorý počíta kľuky, takže smartfónu sa nemusíte ani dotknúť.

Kvôli medaile obetovala život dieťaťa

Dokáže vám taktiež na základe vášho veku a kondície vytvoriť ten pravý plán priamo pre vás. Plán je rozdelený do šiestich úrovní a s každou úrovňou prichádzajú osobitné série cvikov. V každej z nových úrovní bude aplikácia prehodnocovať váš telesný stav, aby sa plán mohol upraviť podľa vašich potrieb. Táto aplikácia vás určite nesklame a navyše nestojí ani cent, je totiž zadarmo.

Water Drink Reminder

water-drink-reminderVoda je veľmi dôležitou súčasťou nášho života každý deň. Niekedy ju však zabúdame piť v dostatočnom množstve. Skúste to zmeniť s aplikáciou Water Drink Reminder. Ide o jednoduchú a prehľadnú aplikáciu, v ktorej stačí zadať aktuálnu hmotnosť a aplikácia vám vypočíta denný príjem vody. Vždy vás vopred upozorní, kedy máte piť vodu.

Po vypití pohára vody, kávy alebo čaju pridáte vypité množstvo do aplikácie. Tá vám zobrazí, koľko ste už z denného množstva vypili. Taktiež vám automaticky vytvára záznamy vášho pitia vody a generuje grafy skutočného a priemerného pitia vody. Zostaňte zdraví a pite dostatok vody!

Fit recepty

fit-receptyPre zdravý život potrebujeme zdravé recepty. Aplikácia Fit recepty obsahuje stovky zdravých receptov, ktoré sú nielen zdravé, ale aj chutné. Ku každému z receptov je priložená aj fotografia. Vždy budete teda vedieť, ako by malo hotové jedlo vyzerať. Táto kuchárska aplikácia v zdravej výžive skutočne pomôže. Môžete v nej nájsť nápady na zdravé raňajky, obedy, zdravé dezerty či večere.

12 najzaujímavejších športových štadiónov sveta

Samozrejmosťou sú aj zdravé smoothie nápoje, diétne a diabetické recepty. Všetkých viac než tisíc receptov bolo odskúšaných a testovaných domácimi kuchármi. V aplikácii nájdete okrem receptov aj ich nutričnú hodnotu, čas prípravy, čas varenia, náročnosť, ďalej zoznam ingrediencií a postup prípravy. Táto aplikácia poskytuje mnoho tipov pre zdravé chudnutie a zdravú výživu.

Zdravé kokteily Smoothie Selector

smoothie-selector

Premýšľali ste niekedy nad tým, aké sú najlepšie smoothie recepty práve pre vás? Pokiaľ vo vašej domácnosti nechýba kvalitný mixér a čerstvé ovocie, Smoothie Selector si obľúbite. Niekedy nám trvá, kým nájdeme tie správne recepty, ktoré by obsahovali presne to, čo ponúka naša domácnosť alebo záhrada, no vaše zdravie stojí za to, aby ste mu dopriali kopec vitamínov aj za cenu väčšej investície.

Zo zdravotného hľadiska sú smoothie nápoje jedným z najchutnejších a najzdravších receptov, ktoré si môžete pripraviť v lete nielen kvôli chudnutiu, ale aj kvôli osvieženiu duše i tela. Smoothie Selector je tá príjemnejšia forma diéty, ktorú si môžete doinštalovať k aplikácii Fit recepty. Obsahuje recepty na množstvo zdravých, osviežujúcich, ale navyše aj chutných mixovaných nápojov. Stačí si len zvoliť, či si chcete vypiť nápoj pred cvičením alebo len ako pochúťku.

Kalorické tabuľky

Popri zdravom stravovaní sa automaticky očakáva, že človek nejaké to kilo aj zhodí. Česká aplikácia Kalorické tabuľky je jednoduchá a prehľadná aplikácia, ktorá môže pomôcť pri chudnutí. Obsahuje množstvo produktov zo slovenského a českého trhu spolu s kalorickými hodnotami. Môžete si v nej nastaviť svoj cieľ a každý deň zaznamenávať zjedené potraviny. Databáza je denne aktualizovaná o energetickú hodnotu potravín dostupných v Čechách i na Slovensku.

Ukladanie skonzumovaných potravín je možné aj pomocou skenovania čiarových kódov na obaloch. Možno istou nevýhodou bude to, že pre činnosť aplikácie sa vyžaduje pripojenie na internet, no uložené dáta sú prístupné aj pomocou webovej verzie na stránkach KalorickeTabulky.sk

30 day fitness challenge

30-day-fitness-challengeNemáte chuť tráviť čas vo fitku a radšej by ste cvičili doma? Chcete si sami vybrať miesto a aj čas, kedy vám cvičenie vyhovuje? Práve pre vás je vhodná aplikácia 30-dňová fitness výzva. Je síce v angličtine, ale k porozumeniu prispieva jej jednoduchosť a prehľadnosť. Bola navrhnutá profesionálnym fitness trénerom. Okrem toho, že je výborným pripomienkovačom, aby ste na cvičenie v daný deň nezabudli, svoje výkony môžete postupne zvyšovať. Krok za krokom vás prevedie od začiatku až po koniec cvičenia.

Na výber sú jednotlivé celky, ako sa zamerať na brucho, stehná, zadok, bicepsy či celé telo. Každý jeden celok je rozdelený do troch úrovní od začiatočníkov až po profesionálov. Ukáže vám jednotlivé kroky, ktoré postupne odcvičíte a na výber máte vždy z dvoch variantov. Začnite 30-dennú výzvu už teraz a po 30 dňoch zaručene uvidíte prvé výsledky, ktoré vás istotne potešia.

Na trhu je rad ďalších aplikácií, z ktorých si môžete vyberať. V krátkom čase si určite nájdete tie pravé. Po akej aplikácii siahnete, je iba na vás.

CHCEM SCHUDNÚŤ

5 KOMENTÁRE

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.