Ak sa snažíte schudnúť, jedzte týchto 15 najlepších letných jedál

Chcete prirodzene schudnúť? Chudnite v lete so sezónnym ovocím a zleninou. Je to zdravé, chutné a hladovať isto nebudete.

0

Najlepšie sa chudne v lete. Prečo? Ľudské telo si v letnom období samo pýta zmenu stravovacích návykov – viacej vody, ovocia a zeleniny. V lete navyše dozrieva množstvo ovocia a zeleniny. Preto ak skutočne potrebujete schudnúť, mali by ste začať práve v lete. Vyberte si z tohto zoznamu potraviny, ktoré vám skutočne chutia. Môžete ich jesť toľko, koľko chcete, vašu váhu to smerom nahor už neovplyvní.

Dnes je svet plný informácií o chudnutí, ktoré sa nemusia zakladať na pravde. Vraj existujú potraviny, vďaka ktorým sa chudne. V skutočnosti “nie je veľa dôkazov o týchto špecifických potravinách, ktoré urýchľujú metabolizmus”, priznáva Sheri Zidenberg-Cherryová, PhD., výskumná pracovníčka na Californskej univerzite z oddelenia výživy. To však neznamená, že neexistujú také potraviny, ktoré môžu prispieť k zníženiu hmotnosti ako súčasť zníženej kalorickej stravy a aktívneho životného štýlu. Zidenberg-Cherryová radí: “Jedzte potraviny, ktoré vám naplnia žalúdok a budete sa cítiť spokojný. Potom si vaše telo nebude pýtať toľko kalórií. Myslite na ovocie, zeleninu a celozrnné výrobky – najmä na tie, ktoré chutia obzvlášť dobre v letných mesiacoch, pretože si budete chcieť vyplniť nimi žalúdok.” Prinášame vám 15 potravín, s ktorými sa vám to môže podariť:

1Chladené polievky

Polievky sú často na rastlinnej báze, navyše, chladené obsahujú väčšie množstvo vlákniny, čo je osvedčený recept na zníženie chuti do jedla, celkový príjem kalórií a chudnutie v priebehu času. Vzhľadom k tomu, že polievka je z veľkej časti tvorca kalórií bez vody, môžete konzumovať veľké porcie, ktoré zaberajú priestor v žalúdku pre primeraný počet kalórií. (V závislosti od receptu je známe, že len dve šálky paradajkového gaspača obsahuje menej ako 100 kalórií).

Späť