Ako môžete začať s cvičením doma?

Pre ľudí, ktorí nie sú aktívni alebo nepatria k športovcom môže byť fyzická aktivita a samotné začiatky so športovaním skutočne veľkou námahou. Ak je to pre vás rovnaké, tak je vhodné, aby ste začali s postupnou zmenou, ktorú budete môcť po čase spozorovať. S pohybovou aktivitou a zmenou životného štýlu vám môžu pomôcť aj športové potreby, ktoré si vyberiete podľa svojho záujmu a zamerania. Ich najväčšou výhodou je to, že vo veľkom interiéri si pre športové nástroje nájdete bez problémov miesto.

Aký vplyv má cvičenie a pohyb na naše zdravie:

  • Pohybová aktivita môže vo viacerých smeroch pozitívne ovplyvniť a zmeniť váš život.
  • Môžete tiež spozorovať zmeny na vašom tele v podobe lepšieho držania tela alebo lepšej kondície.
  • Otvárajú sa vám široké možnosti toho, ako by ste mohli efektívnejšie tráviť svoj voľný čas namiesto neustáleho sedenia na gauči a sledovania televízie.
  • Cvičenie je dobré aj na odbúravanie neustáleho stresu, s ktorým sa stretávame v práci.
  • Športové nástroje môžete mať aj u seba doma, čím sa vyhnete návštevám fitness centra.
Ako môžete začať s cvičením doma?
Zdroj obrázka: Olesya Kuznetsova / Shutterstock.com

Ako bojovať s bolesťami chrbtice?

Trápia vás časté bolesti chrbtice? Sú zapríčinené častým sedením v kancelárii alebo kvôli sedavému zamestnaniu? Správne držanie tela, ktoré prispeje k zdraviu, môžete docieliť pravidelným cvičením jogy. Prináša so sebou veľa pozitívnych vlastností, čo oceníte nielen pri zlepšení krvného obehu v celom tele, ale aj pri celkovom posilnení psychického zdravia. V tomto prípade sa vám zíde zásadná športová potreba, ktorou je podložka na jogu. Ideálna je aj chôdza, ktorá môže výrazne zlepšiť problémy s chrbtom alebo kŕčovými žilami.

Ako zväčšiť priestor a získať viac svetla?

Ak sa bojíte, že umiestnením športových nástrojov stratíte veľa miesta, tak pre vás existuje vhodné riešenie. Umiestnením okrúhleho zrkadla do interiéru môžete priniesť viac svetla a opticky ho tiež zväčšiť. Výhodou zrkadla bude aj fakt, že počas cvičenia budete môcť kontrolovať správne držanie tela. Ak budete mať zrkadlo v obývačke, svetlo môžete automaticky priniesť aj do iných miestností. Pri investícii sa rozhodnite pre nástenné zrkadlo, čo bude mať kvalitný rám a spracovanie. Zrkadlo je predsa dizajnovým prvkom, ktorý by rozhodne nemal chýbať v žiadnej domácnosti.

Ako môžete začať s cvičením doma?
Zdroj obrázka: Grustock / Shutterstock.com

Domáce posilňovanie 

Na domáce posilňovanie svalov vám môže pomôcť hrazda na priťahovanie, ktorá je účinná pre biceps a posilnenie chrbtice. Obľúbená je najmä u mužov, ktorí si dokážu regulovať záťaž. Vhodná je aj pre úplných začiatočníkov, ktorí by radi začali s posilňovaním a budovaním svalovej hmoty. Hrazda nezaberá veľa miesta, a tak si pre ňu určite nájdete miesto aj v menšom byte. Cvičenie s hrazdou je navyše veľmi jednoduché. Stačí, aby ste sa na ňu zavesili a opakovali príťahy. Samozrejme, cvičenie závisí aj od vašej kondície alebo náročnosti. Existuje viacero možných cvikov, ktoré môžete vyskúšať. 

Pri výbere športových potrieb si môžete vybrať z bohatej ponuky, ktorú nájdete na e-shope Bonami.sk. Dokážete tu nájsť kvalitnú športovú výbavu, čo je určená pre úplných začiatočníkov až po skúsených a aktívnych športovcov. Okrem toho ponuka zahŕňa aj pomôcky, ktoré vám môžu uľahčiť posilnenie určitých častí tela. Ak nepotrebujete pomôcť s redukciou hmotnosti, určite oceníte športové nástroje, vďaka ktorým si spevníte problémové oblasti. Nezabúdajte, že fyzická aktivita pre vás predstavuje úľavu od stresu a spríjemnenie voľného času, ktorý dokážete využiť lepšie než len sedením na gauči.

Vladimír Minda
Vladimír Minda
Ahojte, volám sa Vlado (44), som tréner kickboxu, vášnivý športovec, milujúci otec, poslušný manžel, dobrý syn, rázny riaditeľ, vášnivý fanúšik a verný kamarát. Pre každého niekto iný, ale v prvom rade pozitívne mysliaci človiečik, ktorý sa snaží motivovať okolie k pohybu a športu. Pretože život je šport a šport je môj život.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Ostaň v kontakte

Sleduj najlepšie cesty chudnutia, príbehy o úspechu a inšpiratívne rozhovory s najlepšími trénermi a špecialistami v odbore. Začnite meniť svoj život už dnes!

spot_img

Najčítanejšie

Odoberaj najnovšie články emailom

Máš záujem pravidelne sledovať a čítať naše články? Prihlás sa do newslateru a raz za 2 týždne ti pošleme sumár článkov z nášho športového blogu.

.

Mohlo by ťa zaujímať