Ako sa namotivovať na domáce cvičenie?
Autor fotky: Karolina Grabowska na Pexels

Áno. Sme doma už nejaký ten piatok. Začať cvičiť je pre niektorých možno ťažšie, než si mysleli. A naopak, mnohí z nás si svoju domácu rutinu zamilovali a šetríme tak kopec času, ktoré by sme stratila napríklad na cestu do fitka. Ak sa neviete dostať do svojho režimu, pripravili sme si pre vás jednoduché tipy, ktoré vám možno pomôžu.

Netlačte. Na seba ani na pílu.

Začnite naozaj pomaly. Najprv v sebe skúste objaviť motiváciu a odpovedzte si na tú najjednoduchšiu otázku: Prečo by som sa mal/a hýbať?

Pohyb je pre človeka prirodzený, máme vďaka nemu nielen pekné telo, ale odvíja sa od neho naše psychické zdravie. Pomaly môžete kopať hlbšie a hlbšie:

 • Mám nejaký cieľ, ktorý chcem cvičením dosiahnuť?
 • Aký šport/pohyb ma najviac baví – kardio, silový tréning, skupinové cvičenie, pomalé druhy športu?

Vytvorte si rutinu

Môžete začať pokojne len chôdzou – do práce a z práce, dlhšia prechádzka so psom, večerné pochôdzky s rodinou, frajerom/frajerkou. Dôležité je mať rutinu, čím viackrát niečo zopakujete, tým skôr si na to zvyknete. Skúste si stanoviť dni a čas, ktoré venujete iba sebe a svojmu telu. Nemusí to byť veľa. Stačí vám hoďka trikrát v týždni.

Ako sa namotivovať na domáce cvičenie?
Autor fotky: Karl Solano na Pexels

Dôležitý je aj priestor, kde budete cvičiť, ak ste si samozrejme nevybrali beh alebo chôdzu. Nemusíte investovať tisíce eur do vybavenia telocvične. Práve naopak, postačí vám:

 • podložka
 • stojace zrkadlo, ak chcete sledovať progress a to, či máte dobré postavenie, atď. (rôzne zrkadlá nájdete na Biano.sk)
 • gumy na cvičenie, ktoré majú naozaj široké využitie
 • možno jednoručky, kettlebell alebo iné závažie, ak chcete
 • fitlopta, bosu lopta

Inšpirujte sa na Instagrame

Síce sú fitká a športoviská zatvorené, ale mnoho trénerov pôsobí online. Nájdete ich veľa a dokonca aj tých kvalitných, nielen zberačov followerov.

Vybrali sme pre vás 3 inšpiratívne slovenky a jednu angličanku. Všetky prezentujú zdravý životný štýl, nič prehnané, žiadne hladovky, práve naopak! Život si predsa treba vychutnávať a byť zdravý neznamená trpieť. Byť zdravý znamená byť vyrovnaný so všetkým okolo seba, mať pokoj v duši, príjemne plné bruško, svojich blízkych okolo seba.

 • simonakozerawski – silové tréningy, ale aj tipy na mentálnu stabilitu, recepty, kardio
 • dminikah – kardio tréningy, super tipy na stravovanie/doplnky stravy/fasting
 • sarahticha – jóga, sebarozvoj v podobe meditácie a písania si denníka
 • aliceliveing – silový tréning, často robí mesačné výzvy, pri ktorých sa trénuje online 4x v týždni (tréningy max 45 min!)

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.