Ako sa rýchlo dostať do práce?

Aj vy máte pocit, že pre svoje zdravie nerobíte už prakticky absolútne nič? Denno-denne strávite osem hodín v kancelárií, domov prichádzate vo večerných hodinách a vašim jediným želaním je mať pokoj a pohodu rovno pred televíziou? Nebojte sa, nie ste prvý ani posledný, no na druhej strane by ste nemali brať vaše zdravie na ľahkú váhu, obzvlášť, ak už teraz trpíte zdravotnými problémami.

Žiadne kolóny, žiadni netrpezliví vodiči

Ranné cesty sú pre každého z nás nekonečné. V aute alebo autobuse sa bežných päť minút totálne „vlečie“, vy ste unavený a najradšej by ste zaliezli naspäť do postele. Ak sa však chcete zbaviť týchto nepríjemných situácií, vezmite do práce váš milovaný retro bicykel a uvidíte, že toto rozhodnutie neoľutujete! Slovenské mestá i obce totiž ponúkajú pre svojich obyvateľov množstvo nových cyklotrás či cestičiek pre cyklistov, vďaka ktorým sa dostanete do práce ešte omnoho skôr ako trebárs váš kolega na aute. Žiadne kolóny, žiadni netrpezliví vodiči, len vy a váš bicykel. Znie to lákavo, však?

Blahodarné účinky pre vaše zdravie

O tom, aké priaznivé účinky má pravidelný pohyb pre naše zdravie, niet pochýb. Výhodou cyklistiky je predovšetkým to, že na bicykli sa dostanete prakticky kdekoľvek a kedykoľvek. Zároveň tým znižujete riziko kardiovaskulárnych chorôb, diabetu, vysokého krvného tlaku, ba dokonca má fyzická aktivita akéhokoľvek druhu mimoriadne priaznivý vplyv na posilnenie imunity. Že je už chladné sychravé počasie a vám sa nechce nasadnúť ráno o 7 na bicykel? Tak si oblečte teplú bundu, čiapku a rukavice a uvidíte, že behom pár sekúnd sa perfektne zahrejete a ani nebudete cítiť, že je len niekoľko stupňov nad nulou. Pamätajte, že ľudský organizmus treba postupne otužovať, keďže aj takýmto spôsobom efektívne prispievate k rozvoju fyzickej i psychickej sily!

Vladimír Minda
Vladimír Minda
Ahojte, volám sa Vlado (44), som tréner kickboxu, vášnivý športovec, milujúci otec, poslušný manžel, dobrý syn, rázny riaditeľ, vášnivý fanúšik a verný kamarát. Pre každého niekto iný, ale v prvom rade pozitívne mysliaci človiečik, ktorý sa snaží motivovať okolie k pohybu a športu. Pretože život je šport a šport je môj život.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Ostaň v kontakte

Sleduj najlepšie cesty chudnutia, príbehy o úspechu a inšpiratívne rozhovory s najlepšími trénermi a špecialistami v odbore. Začnite meniť svoj život už dnes!

spot_img

Najčítanejšie

Odoberaj najnovšie články emailom

Máš záujem pravidelne sledovať a čítať naše články? Prihlás sa do newslateru a raz za 2 týždne ti pošleme sumár článkov z nášho športového blogu.

.

Mohlo by ťa zaujímať