Bicyklovanie mi dalo v živote veľa. Posilnilo nielen moju fyzickú kondíciu, ale aj disciplínu, vôľové vlastnosti a trpezlivosť. Vďaka denným tréningom a množstvu turnajov, ktoré som absolvovala, sa mi prirodzene zvýšila aj sebadôvera.

Od detstva som sa venovala cyklistike. Začínala som dráhovou cyklistikou, skúsila som šprintérske aj vytrvalostné disciplíny, no v nich som nedosahovala príliš veľké úspechy. Asi pre mňa velodrom, ktorý sa skladá z dvoch zákrut a dvoch rovín, nie je dostatočne zaujímavý. A šprint mi išiel ešte horšie, ako vytrvalostné trate. Nepomohol mi ani značkový dievčenský bicykel, ani značková obuv Nike. Na dráhovú cyklistiku jednoducho nemám talent.

Moja srdcovka

Mojou srdcovou záležitosťou sa stala až cestná cyklistika. Rada chodievam tak na jednorazové, ako aj etapové preteky, ktoré trvajú niekoľko dní. Mám rada nielen tento typ cyklistiky, ale aj celé naše desaťčlenné družstvo. Sme skvelý tím, ktorý si dobre rozumie, navzájom sa podporuje a drží si palce. A navyše, lídrom nášho tímu je moja najlepšia priateľka. Naše najkrajšie spomienky patria turnajom v zahraničí. Nezabudnuteľné boli pre mňa najmä tie, ktoré sme vyhrali a po ich skončení nám zostalo aj pár dní voľna na spoznávanie krajiny. Takým bol turnaj a dovolenka v Grécku, na ostrove, ktorý je známy svojimi vysokými útesmi, priezra

ným morom a bielym pieskom. Piesočné duny a unikátna flóra nás uchvátili svojou veľkoleposťou a atmosférou. V tejto nádhernej prírodnej scenérii sme si okrem cyklistiky dosýta užili aj plávanie a opaľovanie. Celý víťazný turnaj a pobyt pri mori bol skrátka úžasný a navždy bude patriť do kategórie mojich TOP zážitkov.