Ako vyzerať dobre za každých okolností?

Ak skutočne neviete čo so sebou, pretože máte dojem, že vyzeráte zle nech sa deje čo sa deje, pomôžeme vám. A vlastne na to celé postačí iba jedno slovo a to sebavedomie. Len vďaka dostatočnému sebavedomiu sa dokážete zbaviť toho pocitu, že nie ste dostatočne krásna, alebo upravená. V skutočnosti to ale vôbec nemusí byť tak. Len to jednoducho je vo vašej hlave a to mnohokrát robí viac ako si myslíme.

Sebavedomie

Obraz, aký si o sebe vo svojej hlave vytvoríme, taký so sebou nesieme a púšťame do sveta aj medzi druhých ľudí. Ak budete stále ľudí upozorňovať, že ste momentálne pribrali nejaké to kilo a už vôbec nie ste taká krásna ako ste bývala, spoločnosť to bude vnímať. A tak môžno aj jedno zanedbané kilo, ktoré by si na vás absolútne nevšimli im zrazu bije do očí. Paradoxom je, že len vďaka vám. Namiesto toho by ste mali prísť v niečom, v čom sa cítite maximálne pohodlne, s dobrou náladou a úsmevom k vašim priateľom a verte či nie, možno by sa vás ešte spýtali či ste neschudli alebo, že ste nejako omladli. A s takýmto myslením už skutočne budete vyzerať dobre za každých okolností, pretože sa budete páčiť sama sebe.

Starostlivosť

Samozrejme aj napriek tomu, že sebavedomie je základ všetkého, nejde to bez nejakej starostlivosti. Pretože už keď milujete samú seba a príjmete sa, také aké ste, jednoducho sa budete chcieť rozmaznávať. A k tomu patrí celková starostlivosť o svoj zovňajšok. Nevravíme, že všetko musí byť na 100% a vždy musíte vyzerať tip top, to vôbec, musíte sa len tak cítiť. No základná starostlivosť k tomu patrí, o pravidelnej hygiene nehovoriac.

Výzor

Predtým, než vás ktokoľvek stihne spoznať, urobí si o vás mienku na základe vášho výzoru a prezentovania sa. A ako iste viete, prvý dojem je vždy najsilnejší a len ťažko sa ho potom človek zbaví. Preto by ste sa mali v prvom rade pravidelne sprchovať, ba dokonca si dopriať raz za čas aj chvíľku pre seba v podobe kúpeľa s lupienkami ruží, soľou do kúpeľa alebo olejom a sviečkami. To prospeje nie len vašemu telu ale aj duši. Ešte keď sa potom natriete telovým mliekom a chvíľka pre seba ako stvorená.

Vlasy

Netreba zabúdať ale ani na vlasy, ktoré sa nám vedia rýchlo poškodiť. Ako vždy, chceme dobre vyzerať a tak vlasy fénujeme, kulmujeme a žehlíme. A aj bez toho už sú končeky dosť poškodené, už len vplyvom počasia. Všetky sa ale chceme pýšiť krásnou zdravou hrivou zároveň, čo teraz? Presne preto je potrebné končeky pravidelne podstrihovať a nie len to. Rôzne kúry, masky a podobné riešenia ešte stále existujú a pomáhajú. Dokonca na internete dokážete nájsť aj domáce recepty ako si takéto masky vyrobiť. Kombinácia surovín je občas veľmi podivuhodná, ale svoj účinok spĺňajú. Napriek tomu, že si dokážete doma poradiť sami, netreba na kaderníka zabúdať.

On sám ma špeciálne prípravky, ktoré nikdy v drogérií inak nenájdete. A síce strihanie končekov môže byť odstrašujúce, hlavne ak si chcete pestovať dlhé vlasy, každopádne aj v takomto prípade sa vždy nájde nejaké riešenie, myslíme tým prípravok na rast vlasov. Takto si budete môcť končeky chodiť podstrihnúť a zároveň ich stále udržiavať zdravé, v dobrej kvalite a ešte aj dlhé.

Oblečenie

Čo ale s oblečením? Vyberte si nie len veci, ktoré sa vám páčia, ale aj, ktoré vám sedia a cítite sa v nich pohodlne. Najlepšie tak je, ak oblečenie spĺňa všetky tri funkcie. A to sa týka nie len oblečenia, ktoré nosíte, keď ste doma. Ale oblečenia, ktoré nosíte neustále a úplne všade. Či už idete večer von s kamarátkami, na rande alebo na lyžovačku. A pri lyžovaní by dámske lyžiarske bundy mali byť v prvom rade pohodlné, a aby spĺňali svoju funkciu, čiže nepremokali a nebola v nich zima. Tak isto aj pri večerných šatách, nejakých pohodlných nohaviciach a podobne.

Vždy je komfort to, čo by ste si mali zvoliť ako prvé. A samozrejme nech sa vám to aj páči, nech potom následne zo seba samej môžete mať dobrý pocit. Lebo dobrý outfit robí toho veľa. Teda minimálne vie celkom slušne zdvihnúť sebavedomie.

Make up

Aby ste skutočne mohli pôsobiť ako také bohyne vám stačí pár základných vecí-make up, korektor, púder, očné tiene, linka na oči, špirála, rúž a po prípade nejaký bronzer či highlighter. Ak to ešte dobre zladíte s oblečením, neverím, že budete vyzerať zle. Veď v takýchto prípadoch sa už ani zle vyzerať nedá.

Ak si v maľovaní veľmi neveríte, nevadí, začnite pomaly a praxou sa všetko rozhodne zlepší. Na začiatok vám postačí aj púder a špirála. Len si nezabudnite zvoliť dobrý odtieň, vhodný k vašej pleti, nech nevyzeráte ako pomaranč. Zapnite si Youtube a tam vám už dievčatá vždy pomôžu ako na to. Stačí si len veriť a nadobudnúť trocha praxe.

Vladimír Minda
Vladimír Minda
Ahojte, volám sa Vlado (44), som tréner kickboxu, vášnivý športovec, milujúci otec, poslušný manžel, dobrý syn, rázny riaditeľ, vášnivý fanúšik a verný kamarát. Pre každého niekto iný, ale v prvom rade pozitívne mysliaci človiečik, ktorý sa snaží motivovať okolie k pohybu a športu. Pretože život je šport a šport je môj život.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Ostaň v kontakte

Sleduj najlepšie cesty chudnutia, príbehy o úspechu a inšpiratívne rozhovory s najlepšími trénermi a špecialistami v odbore. Začnite meniť svoj život už dnes!

spot_img

Najčítanejšie

Odoberaj najnovšie články emailom

Máš záujem pravidelne sledovať a čítať naše články? Prihlás sa do newslateru a raz za 2 týždne ti pošleme sumár článkov z nášho športového blogu.

.

Mohlo by ťa zaujímať