Alexandra schudla neuveriteľných 24 kíl

Alexandra schudla neuveriteľných 24 kíl vďaka inšpiratívnym videám na internete. Od mladosti si v jedle dopriala všetko, čo sa odrazilo na jej postave. Navyše počas tehotenstva pribrala ďalšie kilá. Rozhodla sa zabojovať o svoje zdravie, vyhrnula si rukávy a pustila sa s pevnou vôľou proti svojim doterajším zvyklostiam. Schudla 24 kíl a stala sa z nej sebaistá a spokojná žena.

Komplex zo svojej postavy

3
Dnes je z mladej mamičky nádherná a sebaistá štíhla žena.

Alexandra Slušná pochádza z Banskej Bystrice a momentálne žije vo Zvolene. Má 26 rokov a spolu so svojim dlhoročným priateľom Tomášom sa starajú o dva a pol ročnú dcérku menom Natália. Prešla zmenou svojho jedálnička a celkovým životným štýlom. Začala cvičiť aj pre bolesti chrbta a tá pominula, keď si telo zaužívalo každodenný pohyb. Jej príbeh sa začal ešte v mladosti.

Už vtedy mala komplex zo svojej postavy a hlavne z neustáleho priberania. „Bola som klasický príklad toho, že ak som čokoľvek zjedla, automaticky som z toho aj pribrala,“ hovorí Alexandra. Napriek tomu, že o tom vedela, nič s tým nerobila. Ako sama hovorí, na cvičenie bola lenivá. Jej hlavný nepriateľ bol vždy cukor.

„Milovala som sladkosti a vzdať som sa ich nikdy nedokázala. Stále viac si musela dávať pozor na to, čo si obliekla, aby čo najlepšie zakryla tie partie, ktoré nevyzerali príliš vábne. Brucho, stehná, zadok, chrbtové svaly… to všetko bolo obalené tukom. Jej výška však zakryla všetky nedostatky alebo pri pohľade na ňu a vo vhodnom oblečení sa kilá „stratili“. „Nepatrím medzi nízke ženy, takže pri výške 180 cm sa moje tuky dali dobre skryť.“ (smiech)

Nie všetko napísané, je pravda

Ako čas plynul, s priateľom sa rozhodli pre bábätko. „Našťastie sme patrili medzi tie páry, ktorým sa to podarilo – ako sa vraví – na prvý šup. Otehotnela som v novembri 2012 a v tom čase som už vážila 74 kg. Počas tehotenstva som pribrala 12 kíl a moja váha ukazovala 86 kíl.“ To už bolo aj na Alexandrinu výšku priveľa. „Stále som sa však upokojovala tými ,super‘ článkami o tom, ako mi všetky kilá po pôrode zmiznú a ja budem mať znova pôvodnú váhu. Samozrejme, nie všetko, čo čítate, je pravda.“ (smiech)

TIP: Silné účinky zázvoru proti migréne potvrdené / Bojujte proti migréne zázvorom

Hoci Alexandra ľahko otehotnela, tehotenstvo bolo rizikové a porodila o mesiac skôr. Našťastie všetko dobre dopadlo a narodila sa im krásna a zdravá dcérka. Keďže chcela čo najdlhšie dojčiť, jedávala všetko, čo podporovalo laktáciu. „Sladkosti som nechcela jedávať kvôli tomu, aby sa mi dieťa nevyhádzalo, no jediné, čoho som sa nevedela vzdať, boli Bebe keksy. Tie som zbožňovala s čajom, ktorý podporoval tvorbu mlieka. Veľká škatuľa keksov mi vydržala jeden deň. Takže u nás sa viac míňalo na keksy ako na plienky.“ (smiech)

„Nezabudnite, že za každou drinou je vytúžené sladké víťazstvo.“

Veľryba pred zrkadlom

Alexandrina konfekčná veľkosť bola XXL, číslo 44. „Moja postava sa stala mojou nočnou morou. Trápila som sa, lebo keď som si potrebovala ísť kúpiť niečo na seba, tak som si nemohla dopriať to, čo sa mi páčilo, ale len to, čo som obliekla. A toho bolo stále menej a menej.“ Našťastie, priateľ jej nikdy nedával pocítiť, že je tučná. No Alexandra vedela svoje, len čo sa na seba pozrela. „Vo februári 2014 som sa jedného dňa uvidela v zrkadle po dlhšom čase v spodnej bielizni a neverila som vlastným očiam.

Pred zrkadlom stála veľryba, všade samá celulitída, tuk a z mladej peknej slečny bola zrazu tučná stará žena. Preto som začala surfovať po internete a hľadať cviky, ktoré by som mohla cvičiť aj doma.“ Na sociálnej sieti našla prostredníctvom jednej mamičky pomoc, akú hľadala, a inšpirovala sa videami známej trénerky Jillian Michaels. Aj táto mamička prešla premenou a tréningom už spomínanej trénerky. Povedala som si, že keď to dokázali iné a aj bez pomoci osobného trénera a v pohodlí domova, zvládnem to aj ja. Prečítala som mnoho stránok o zdravom stravovaní, ale nie o diétach.“

1
Alexandrina výška zakryla všetky nedostatky.

Zmena od podlahy

Alexandra chcela zmeniť stravovanie, štýl života a rozbehnúť svoje pomalé spaľovanie tukov. „V prvom rade som od základu zmenila stravu, naučila som sa jesť častejšie a v primeraných množstvách. Nie celý deň hladovať a na večer sa napráskať ako kôň.“ Odoprela si aj sladkosti. „Jediný príjem sacharidov som mala z ovocia a z občasného jedenia pečiva. A keď vravím občasného, nemyslím tým 6 až 8 rožkov denne. Zo stravy nemôžete úplne vylúčiť pečivo. Je potrebné to striedať a telo vám samo napovie, čoho má dostatok a čoho nedostatok.“

Ako naštartovať metabolizmus

„Naučte sa piť vodu,“ odporúča mladá mamička. „Ja nepijem džúsy ani ochutené minerálky, ani perlivé vody. Pijem čaje (bez cukru), čistú vodu z vodovodu a kávu bez cukru. Paradoxom je, že som si predtým do kávy dávala 2 lyžičky cukru.“ Alexandra taktiež odporúča nezabúdať na zeleninu a ovocie. Je dobré vyhýbať sa vyprážaným, mastným jedlám, klobáskam, bôčikom, sladkostiam a koláčom. Taktiež mlieko, tvaroh, syry a biely jogurt odporúča oveľa viac ako drahé probiotiká z lekárne. A čo mladá mamička získala úpravou stravy?

TIP: Dendroterapeutická diéta – jedlo zo stromov

„Za mesiac som schudla 5 kíl a to ostatné som docielila cvičením podľa Jillian Michaels. Šesťkrát do týždňa som usilovne cvičila v pohodlí domova. Zo začiatku pol hodinu denne, neskôr 45 minút, podľa dĺžky videa. Za sedem a pol mesiaca z váhy 85,2 kg som schudla na 61,9 kg. Dnes vážim 61,5 kg a schudla som neuveriteľných 23,7 kg.“ Keďže Alexandra mala doma aj činky, postupne začala naberať aj svalovú hmotu. „Jedna vec je schudnúť a druhá, aby tá postava aj nejako vyzerala. Hoci tie kilá odídu, ostane vám kde-tu natiahnutá koža a tá sa už napraviť dá len operatívne. Preto ju môžete vylepšiť len tým, že si vytvoríte svalstvo.“

2
Oslovilo ju cvičenie HoOpingFit a spravila si aj certifikát inštruktora.

Ten pocit, keď vás ocenia

Z Alexandry sa stala spokojná a sebaistá žena presne v ten deň, keď išla do obchodu meniť svoj šatník. Zrazu sa nemusela pozerať na veľkosť oblečenia, ale mohla si dopriať to, čo sa jej páčilo. „Najväčšiu radosť som mala z toho, keď si ma začalo všímať okolie, partner, rodina, známi… Keď vám povie mama, že je na vás hrdá, tak si poviete, že to stálo za tú námahu.“ Dnes Alexandra tvrdí, že ak by nemala dieťa, nikdy by nezačala chudnúť a nedostala sa k športu a samotnému cvičeniu. Najprv mala métu schudnúť 20 kíl, ktorú prekonala, a šla ešte ďalej. Za to dnes vďačí svojej vytrvalosti. No zázraky sa nediali na počkanie, všetko chcelo čas. Preto odkazuje aj ostatným.

TIP: Med – elixír života. Čo o ňom ešte nevieme?

„Pokiaľ za dlhší čas na sebe nevidíte veľké zmeny, netreba s tým seknúť, ale vydržať a výsledky sa dostavia. Prídu dni, keď sa vám nebude chcieť cvičiť. Znova je to o tom, že sa treba zatnúť a prekonať svoju lenivosť. Keď začnete znovu, nabudí vás to a podáte ešte lepší výkon. Musíte rátať aj s tým, že každý máme iné spaľovanie tukov. Niekto za mesiac schudne pol kila, niekto 4. Podstatné je, že váha ide dole, a nie to, za aký dlhý čas.“ Počas chudnutia si Alexandra priebežne fotila svoje malé pokroky v zrkadle. „Teraz spätne pozerám svoje fotky a vidím, aký kus práce som spravila, som na seba nesmierne hrdá a verte, že tento pocit bude pre vás motiváciou aj do budúcna.“ A aký recept má mladá mamička na úspech?

„Donútiť sa každý deň cvičiť. Ráno sa pozrieť vyzlečená do zrkadla, odvážiť sa a odškrtávať si odcvičené dni z papiera nalepeného na chladničke. Cvičiť nie je potrebné len doma. Nájdite si cvičenie, ktoré je vám blízke a vytvorte si k nemu každodenný návyk. Potom časom zistíte, ktoré cvičenie je pre vás najlepšie.“ Tak ako aj Alexandra. Začala s cvičením doma podľa Jillian Michaels a neskôr ju oslovilo cvičenie HoOpingFit. „Je to skupinové cvičenie s hula hoop kruhmi, ktoré založila na Slovensku moja kamarátka z detstva. Rozhodla som sa, že sa tomu budem venovať naplno, a tak som si spravila certifikát inštruktora na spomínané cvičenie. Dnes precvičujem toto cvičenie v jednom nemenovanom fitku a môžem povedať, že sa mi splnil sen.“

Alexandra praje všetkým veľa síl a úspechov. 

Vladimír Minda
Vladimír Minda
Ahojte, volám sa Vlado (44), som tréner kickboxu, vášnivý športovec, milujúci otec, poslušný manžel, dobrý syn, rázny riaditeľ, vášnivý fanúšik a verný kamarát. Pre každého niekto iný, ale v prvom rade pozitívne mysliaci človiečik, ktorý sa snaží motivovať okolie k pohybu a športu. Pretože život je šport a šport je môj život.

4 KOMENTÁRE

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Ostaň v kontakte

Sleduj najlepšie cesty chudnutia, príbehy o úspechu a inšpiratívne rozhovory s najlepšími trénermi a špecialistami v odbore. Začnite meniť svoj život už dnes!

spot_img

Najčítanejšie

Odoberaj najnovšie články emailom

Máš záujem pravidelne sledovať a čítať naše články? Prihlás sa do newslateru a raz za 2 týždne ti pošleme sumár článkov z nášho športového blogu.

.

Mohlo by ťa zaujímať