Myšlienka organizovať regionálny All Star víkend za účasti líg zo susedných krajín vznikla začiatkom roka. „Na All Star víkend 2017 v Poprade prijal pozvanie Jozef Řezníček, riaditeľ českej Tipsport Extraligy, kde sme zároveň otvorili aj debatu o nadnárodnej spolupráci v rámci All Star eventu pre nasedujúci rok,“ hovorí Richard Lintner, riaditeľ Tipsport Ligy. „Veľmi sa mi páčila úroveň a energia All Star víkendu konaného v Poprade a aj preto som túto našu debatu preniesol na zasadnutie Hockey Europe počas Majstrovstiev sveta v Kolíne,“ dopĺňa Jozef Řezníček, riaditeľ českej Tipsport Extraligy. „Nakoľko spolupráca v rámci organizácie Hockey Europe funguje na vynikajúcej úrovni, spoločne sme počas niekoľkých stretnutí dohodli originálnu  platformu tohto eventu,“ hovorí Gernot Tripcke, riaditeľ nemeckej Deutchen Eishockey Ligy.

All Star 2018 bude výnimočným podujatím, ktoré nemá v stredoeurópskom priestore obdobu. Po dvoch vydarených All Star akciách na Slovensku prichádza opäť o niečo originálnejší a aj nadnárodný formát.  „Máme najaktuálnejšie skúsenosti s All Star v posledných sezónach a je pre nás cťou hostiť v Bratislave prvý zo štyroch All Star eventov,“ hovorí Richard Lintner. „Z geografického hľadiska a z pohľadu zdravej rivality nám optimálne vyšla spolupráca našich štyroch líg a osobne verím, že si fanúšikovia kvalitného hokeja túto mimoriadnu exhibíciu skutočne vychutnajú,“ hovorí Christian Feichtinger, riaditeľ rakúskej Erste Bank Eishockey Ligy.

Pravidlá turnaja na ktorých sa dohodli zástupcovia všetkých štyroch líg je pomerne jednoduchý. „Odohráme turnaj 3 na 3, každý s každým. Zápasy budú trvať 2 x 15 minút a každý tím bude mať 12 korčuliarov a dvoch brankárov. Po poslednom zápase tabuľka určí výsledné poradie,“ hovorí Gernot Tripcke. Každý klub líg bude mať zastúpenie aspoň jedným hráčom a zároveň maximálny počet cudzincov vo výbere každej z líg je stanovený na sedem. Víťaz zabojuje o pohár a dotáciu vo výške 25 tisíc eur. „All Star eventy môžu byť vydarené len vtedy, ak do exhibície hráči dávajú aj svoje obrovské nasadenie a nezlomnú vôľu vyhrať. Myslím si, že o toto sa báť skutočne nemusíme, pretože tak ako medzi sebou radi súperia Česi a Slováci, tak isto spolu radi súperia aj Rakúšania a Nemci,“  hovorí Christian Feichtinger.

Program All Star víkendu 2018 začne už o 13.00 hod. pred zimným štadiónom Ondreja Nepelu v Bratislave, kde organizátori sľubujú obrovskú  fan zónu so sprievodným programom. „Pre fanúšikov máme pripravených niekoľko sprievodných podujatí, bohatý kultúrny program, koncerty, súťaže a množstvo atrakcií,“ uzatvára Lintner. Vstupenky sú pre fanúšikov dostupné v sieti predpredaj.sk už od dnes 13. septembra v cenovom rozpätí od 15 do 30 eur.