Tréner Bayernu Mníchov Carlo Ancelotti pred prípravným zápasom medzi SV Lippstadt 08 a FC Bayern Mníchov 16. júla 2016 v Lippstadte. FOTO TASR/AP

Bayern sa v prvom polčase ujal vedenia zásluhou Joshuu Kimmicha, ale v druhom za “capkov”, ktorí si udržali nulu na konte prehier, vyrovnal Anthony Modeste. “Sme sklamaní, že sme stratili dva body, nie je však dôvod znepokojovať sa. Začali sme dobre a prvý polčas bol v našej réžii. Kolín sa však v druhom dejstve zlepšil, podarilo sa mu vyrovnať a v závere mal šance strhnúť víťazstvo na svoju stranu,” citovala agentúra dpa slová trénera domácich Carla Ancelottiho.

Bayern prvýkrát od apríla nevyhral v dvoch súťažných zápasoch za sebou. V stredu v dueli Ligy majstrov prehral na ihrisku Atletica Madrid 0:1. Proti Kolínu Ancelotti nechal na lavičke kapitána Philippa Lahma i rakúskeho reprezentanta Davida Alabu. Holandský krídelník Arjen Robben odohral pre problémy s rebrom iba prvý polčas. “Arjen si sťažoval na bolesti rebra a nemohol pokračovať v zápase, nie je to však nič vážne,” dodal Ancelotti.

Kouč Kolína Peter Stöger po zápase nešetril slovami chvály na adresu svojich zverencov. “Chlapci každým zápasom rastú. Sú skúsenejší a húževnatejší, dokazujú svoje kvality. Získať bod na pôde Bayernu, to sa nestáva každý deň. Som veľmi spokojný s predvedeným výkonom,” pochvaľoval si rakúsky kormidelník.