[fusion_text]

Bratislava – Asociácia športových klubov (AŠK) Inter Bratislava pripravila pre fanúšikov športu nielen z hlavného mesta SR pred nadchádzajúcou sezónou viacero noviniek. Vedeniu AŠK sa aj napriek nedoriešenej vlastníckej situácii okolo pozemkov, ktoré sa nachádzajú pod väčšinou športovísk Interu, podarilo revitalizovať a investovať do športovej infraštruktúry.

Najvýznamnejšou zmenou prešla Športová hala Pasienky, verejnosti známa ako Hant Aréna. “Podarilo sa nám zrealizovať – ak to tak môžem povedať – historickú zmenu sedadiel v hale, ktorá je zo šesťdesiatych rokov minulého storočia. Aktuálna doba vyžaduje na športoviskách už aj určité pohodlie pre divákov. Nainštalovali sme viac ako  tritisíc plastových sedadiel, obnovili viac ako dvesto sedačiek v priestore VIP. Okrem tejto veľkej zmneny sme vymenili celú osvetlovaciu sústavu, ktorá bola z roku 1974. Nové podmienky svetiel spĺňajú aj požiadavky pre priame televízne prenosy. Vymenili sme aj palubovku, sveteľnú tabuľu, rekonštrukciou prešli aj toalety či vstupné priestory do haly. Verím, že toto všetko zabezpečí návštevníkom športových či kultúrnych podujatí tu v Hant Aréne väčšie  pohodlie a komfort,” uviedol prezident AŠK Andrej Kolesík. Celkové náklady na rekonštrukciu podľa neho dosiahli výšku 120.000 eur bez DPH. Ako doplnil riaditeľ AŠK Ľubomír Želiezka, táto suma tvorí 15 percent z celkového rozpočtu asociácie.

Prvým veľkým podujatím, ktoré sa uskutoční vo vynovených priestoroch Hant Arény, bude basketbalový turnaj Royal Cup 2015 (18.-20. septembra). Okrem domáceho BK Inter Bratislava sa na podujatí zúčastnia aj srbský Partizan Belehrad, chorvátska Cibona Záhreb a grécky PAOK Solún. “Som rád, že tradícia basketbalových turnajov v Bratislave sa zachová. Prídu k nám špičkové mená európskeho basketbalu. Verím, že diváci si zápasy užijú aj vďaka vynoveným priestorom a sedadlám,” dodal Kolesík.

AŠK združuje dvanásť športových klubov – atletiku, basketbal, hádzanú, rýchlostnú kanoistiku, kolky, športovú gymnastiku, rekreačnú telesnú výchovu a šport, tenis, turistiku, vodné lyžovanie a vodný motorizmus. “Našou filozofiou je, že zubami-nechtami chceme šport u nás čo sa týka financií udržať čo najdostupnejší. Rodičia majú u nás možnosť prihlásiť deti na rôzne športy a skutočne to nestojí tak veľa. Napríklad poplatok za kanoistiku je len 90 eur za rok. Veríme, že šport a pohybová aktivita sú dôležitými prostriedkami pri výchove detí. Chceme prispieť k tomu, aby boli ľudia v našej krajine zdraví po fyzickej i psychickej stránke,” doplnil Želiezka.

Royal Cup 2015 (Hant Aréna/Bratislava) – program

18. septembra: Partizan Belehrad – Cibona Záhreb (17.00 h), Inter Bratislava – PAOK Solún (19.30)
19. septembra: PAOK Solún – Cibona Záhreb (17.00), Inter Bratislava – Partizan Belehrad (19.30)
20. septembra: Partizan Belehrad – PAOK Solún (14.00), Inter Bratislava – Cibona Záhreb (16.30)

[/fusion_text][one_full last=”yes” spacing=”yes” center_content=”no” hide_on_mobile=”no” background_color=”#efefef” background_image=”” background_repeat=”no-repeat” background_position=”center center” border_position=”all” border_size=”1px” border_color=”#81d742″ border_style=”solid” padding=”10px” margin_top=”50px” margin_bottom=”” animation_type=”0″ animation_direction=”down” animation_speed=”0.1″ class=”” id=””][fusion_text]Zdroj: TASR | Foto: TASR[/fusion_text][/one_full][one_full last=”yes” spacing=”yes” center_content=”yes” hide_on_mobile=”no” background_color=”” background_image=”” background_repeat=”no-repeat” background_position=”left top” border_position=”all” border_size=”0px” border_color=”” border_style=”solid” padding=”” margin_top=”” margin_bottom=”” animation_type=”0″ animation_direction=”down” animation_speed=”0.1″ class=”” id=””][sharing tagline=”title=”AŠK” tagline_color=”” title=”AŠK Inter vynovil halu na Pasienkoch, Kolesík: “Historická zmena”” link=”https://sjz.sk/ask-inter-vynovil-halu-na-pasienkoch-kolesik-historicka-zmena/” description=”” pinterest_image=”https://sjz.sk/wp-content/uploads/2015/09/20150909_inter6283308-300×200.jpg” icons_boxed=”yes” icons_boxed_radius=”4px” box_colors=”” icon_colors=”” tooltip_placement=”” backgroundcolor=”” class=”” id=””][/sharing][/one_full][one_full last=”yes” spacing=”yes” center_content=”no” hide_on_mobile=”no” background_color=”#d8d8d8″ background_image=”” background_repeat=”no-repeat” background_position=”left top” border_position=”all” border_size=”0px” border_color=”” border_style=”solid” padding=”20px” margin_top=”” margin_bottom=”” animation_type=”0″ animation_direction=”down” animation_speed=”0.1″ class=”” id=””][fusion_text]

PREČÍTAJTE SI Z DANEJ KATEGÓRIE

[/fusion_text][recent_posts layout=”default” hover_type=”none” columns=”4″ number_posts=”4″ offset=”1″ cat_slug=”ostatne-sporty” exclude_cats=”” thumbnail=”yes” title=”yes” meta=”yes” excerpt=”yes” excerpt_length=”20″ strip_html=”yes” animation_type=”0″ animation_direction=”down” animation_speed=”0.1″ class=”” id=””][/recent_posts][/one_full]