Attila Végh: „Určite zostanem pri organizácií OKTAGON MMA!“

Karlos „Terminátor“ Vémola. Prvý Čech, ktorý zápasil v UFC, tréner českého tímu v Oktagon výzve 2 a zápasník z českého Olomouca. Od svojho prvého zápasu v MMA v roku 2008 sa mu podarilo nazbierať skóre 19-5. V najprestížnejšej MMA organizácií na svete-UFC, nazbieral skóre 2-4.

Mnoho ľudí si spája Karlosa so šampiónom Oktagon výzvy 2, Samuelom „Pirátom“ Krištofičom. Tento konflikt začal vyjadrením Gábora Borároša (13-4) počas rozhovoru na turnaji OKTAGON 4, kde Gábor poznamenal, že titul Oktagon výzvy opäť vyhrá slovenský zápasník. Prvú Oktagon výzvu zvíťazil totiž on sám. Karlos sa deň po tomto rozhovore vyjadril, že rešpektuje celý OKTAGON MMA a celú slovenskú scénu v MMA.

Ivan „Buki“ Buchinger: Takmer som zabil súpera

Avšak, keď chcú zistiť Slováci či majú na Slovensku lepšie stredné váhy než v Česku, tak by sa Karlos vôbec nebránil zápasu s Pirátom. Po tomto vyhlásení nasledovali vzájomné výzvy medzi Pirátom a Karlosom. Zápas sa nakoniec neuskutočnil a Pirát sa dohodol s organizáciou Fight Nights na jeden zápas. Pirát sa predstavil na turnaji Fight Nights Global 84 bratislavskej Hant aréne. Pirát tento zápas prehral a po prvýkrát ochutnal chuť prehry.

Karlos vyzval Attilu

Karlos po Pirátovom nevydarenom zápase, skúsil vyzvať trénera slovenského tímu v Oktagon výzve 2 a bývalého šampióna organizácie Bellator, Attilu Végha. Tejto výzve prechádzalo podpísanie zmluvy s českou organizáciou XFN. Táto výzva bola nahratá priamo pri podpise : „Je to zápas, na ktorý sa budem musieť naladiť. Po prvý raz nastúpim proti človeku, ktorého nesmierne rešpektujem, nie len ako fightera, ale aj ako človeka a ten človek je, Attila Végh.“

Attila bol v tom čase po dvoch výhrach na turnajoch OKTAGON MMA. Prvú výhru si pripísal konkrétne na Oktagon 3, kde porazil po troch kolách zápasníka z najslávnejšieho Írského klubu, SBG Ireland, Paula Byrneho (6-3). Druhú výhru si pripísal na Oktagon 4, kde porazil v prvom kole svetového rekordéra v MMA zápasoch, Travisa Fultona (253-54).

Tomáš Možný: „Na ulici mnohí skúšajú, radšej im to vyhovorím.“

Tento zápas sa mal uskutočniť 28.6.2018 v českej O2 aréne. Karlos v tejto výzve ďalej spomenul, že: „On sám dobre vie, že tento zápas je preňho zápas, ktorý nemôže vyhrať. Ale československý fanúšik to chce vidieť. Na rozdiel od Piráta je to skutočný šampión, tak dúfam, že sa nebude nikde schovávať a tu výzvu príjme. Takže Attila, pokiaľ chceš československé “Money fight“ storočia, let´s do this!“

Attila Végh reaguje

16.3.2018 vyšla Attilová reakcia na túto Karlosovú výzvu: „ No takže mám také vyjadrenie k tomu, lebo viem že ľudia čakajú na to už asi 2 mesiace. Karlosa poznám už dlho. Spolupracovali sme spolu aj na Oktagon výzve 2. Tam už Palo (Pavol Neruda) hovoril, že by bolo možno dobré, kebyže máme spolu už zápas. Ja viem, že on by nemal záujem o zápas, takisto ani ja. Ja už nemám čo dokazovať,
už som niečo položil na ten stôl. Nemusím dokazovať kto je najlepší Čech alebo Slovák.“

Attila pred touto odpoveďou na Karlosovú výzvu podpísal s OKTAGON MMA dlho trvajúci kontrakt a tým pádom zmietol ponuku Karlosa na zápas v organizácií XFN, 28.6.2018 v O2 aréne.

Attila vysvetlil svoje rozhodnutie podpísania zmluvy nasledovne: „Ja už dlhé roky spolupracujem s OKTAGON MMA, vlastne aj s Palom, ktorý stál pri napísaní mojej knihy. Pred zhruba 2 meisacmi ma vyhľadala organizácia XFN a mali sme také 3 stretnutia, kde mi predstavili dobrú ponuku, môžem povedať, že brutálnu ponuku. Rozmýšľal som nad tým, a uvedomil som si, že vzťahy sú dôležitejšie než peniaze.“

Inšpiratívny príbeh capoeiristky Vargovej: Vrcholy aj pády

Attila sa na konci priamo vyjadril, že sa s Karlosom rád stretne v klietke, ale iba v organizácií OKTAGON MMA. Tak uvidíme, ako to celé dopadne a či budeme svedkami najväčšieho zápasu v histórii československého MMA.

VIDEO ATTILOVEJ ODPOVEDE (zdroj youtube: kanál netky.sk)

Vladimír Minda
Vladimír Minda
Ahojte, volám sa Vlado (44), som tréner kickboxu, vášnivý športovec, milujúci otec, poslušný manžel, dobrý syn, rázny riaditeľ, vášnivý fanúšik a verný kamarát. Pre každého niekto iný, ale v prvom rade pozitívne mysliaci človiečik, ktorý sa snaží motivovať okolie k pohybu a športu. Pretože život je šport a šport je môj život.

8 KOMENTÁRE

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Ostaň v kontakte

Sleduj najlepšie cesty chudnutia, príbehy o úspechu a inšpiratívne rozhovory s najlepšími trénermi a špecialistami v odbore. Začnite meniť svoj život už dnes!

spot_img

Najčítanejšie

Odoberaj najnovšie články emailom

Máš záujem pravidelne sledovať a čítať naše články? Prihlás sa do newslateru a raz za 2 týždne ti pošleme sumár článkov z nášho športového blogu.

.

Mohlo by ťa zaujímať