Premiérovo sa predstavili v špeciálnej kategórii deti s hendikepom. Pre všetkých odhodlaných minimaratóncov bol okrem naozajstnej maratónskej pamätnej medaile k dispozícii aj profesionálny cieľový fotoservis. Minimaratón je súčasťou medzinárodného Banskobystrického maratónu a ROTARY polmaratónu. Program maratónskeho víkendu pokračovol v nedeľun (6.9.) o 9:00 hromadným štartom hlavných disciplín.

Na štart 4. Ročníka Banskobystrického maratónu sa postavilo spolu 1323 bežcov všetkých kategórií a disciplín z 11 krajín. Najvyšší zastúpenie bežcov mala Česká republika.

Najviac bežcov sa postavilo na štart v polmaratónskej disciplíne. Kráľovský maratón si vychutnalo 131 bežcov.

Maratón v mužskej kategórií vyhral Keňan . Joel Maina MWANGI v čase 2:29:30 hod. dobehol pred Ukrajincami Viktorom Starodubtsevom a Anatoliyom Mallym.

Medzi ženami triumfovala Rumunka Daniella Elena CIRLAN časom 2:52:52 hod. dobehla pred Ukrajinkou Nataliiou Malaia a Slovenkou Mahulienou Kruištanovou.

Na polmaratónskej trati padol aj traťových rekordov v mužskej kategórií vyhral Kemboi Henry s časom 1:07:33 a zlepšil traťový čas o 6 minút a 53 sekúnd.

Komplexné výsledky nájdete na www.marathonbb.com