Beh na jeseň prospieva, nezabúdajte však na minerály

O výhodách behania netreba nikoho presviedčať – je dôležitý tak pre fyzické zdravie, ako aj psychickú pohodu a stále viac Slovákov mu prichádza na chuť. „Je veľmi pozitívne, že ľudia začali behať. A behať sa dá vždy – ráno, cez deň i večer“, potvrdzuje Gabriel Švajda.

Behať môžeme skutočne kedykoľvek. Avšak aj tento na prvý pohľad zdajúci sa jednoduchý šport má pár pravidiel, najmä čo sa rekreačných bežcov týka. Dlhý beh neprospieva kĺbom. Behom na dlhú vzdialenosť si môžeme privodiť nielen svalovú horúčku, ale aj skutočné zápaly, bežecké kolená či bolesti chrbta. Množstvo začínajúcich bežcov nevenuje pozornosť výberu tenisiek, rozcvičeniu sa pred a po behu a dostatočnému pitnému režimu.  Nielen pri behu, ale aj akejkoľvek športovej aktivite z nášho tela vypotíme minerály a soli. Aby sme po ňom neboli ešte viac unavení, ale naopak dobití energiou, potrebujeme do tela dostať späť vydané minerály a tekutiny. „Pitný režim záleží od toho o aký beh sa jedná. Keď idem dlhý voľný beh, vždy mám so sebou fľašu minerálnej vody Budiš a pomaly si odpíjam. Po behu pijem primerane. Maximálne 2 deci minerálky, počkám a až po 20 minútam sa napijem opäť,vysvetľuje Švajda a dodáva: „Dopĺňanie tekutín a minerálov je pre regeneráciu veľmi dôležité.“

Pár rád na záver

  1. nezabúdajte na správny výber tenisiek (najlepšie sú tie, ktoré tlmia došľapy a chránia pätu pred zranením)
  2. rozcvičenie sa pred a po behu je alfou a omegou
  3. dodržiavajte pitný režim
  4. správne stravovanie je dôležité
  5. ak začínate s behom, začnite rýchlou chôdzou a postupne si zvyšujte záťaž
  6. nezabúdajte na doplnenie minerálov po behu

Minerálna voda Budiš sa pýši nielen skvelou chuťou, ale aj jedinečným zložením. Vďaka nemu vám po športovom výkone, či fyzickej námahe zabezpečí tak pravidelný príjem tekutín, ako aj zásobu životne dôležitých minerálov. Dostatočný príjem minerálov, ktoré sú v minerálnej vode Budiš obsiahnuté, ako sodík, vápnik, či horčík  počas a po tréningu prispieva k detoxikácii organizmu a ich dopĺňanie výdatne posilňuje imunitný systém. Pre športovcov a aktívnych ľudí má aj ďalšie významy: napomáha napríklad kvalitnejšej regenerácii a redukuje bolesť väzov a svalov po tréningu.

Nezabúdajte na svoju pravidelnú dávku Budišu. Lebo „Ak ju raz začnete piť, neviete s tým prestať.“

Vladimír Minda
Vladimír Minda
Ahojte, volám sa Vlado (44), som tréner kickboxu, vášnivý športovec, milujúci otec, poslušný manžel, dobrý syn, rázny riaditeľ, vášnivý fanúšik a verný kamarát. Pre každého niekto iný, ale v prvom rade pozitívne mysliaci človiečik, ktorý sa snaží motivovať okolie k pohybu a športu. Pretože život je šport a šport je môj život.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Ostaň v kontakte

Sleduj najlepšie cesty chudnutia, príbehy o úspechu a inšpiratívne rozhovory s najlepšími trénermi a špecialistami v odbore. Začnite meniť svoj život už dnes!

spot_img

Najčítanejšie

Odoberaj najnovšie články emailom

Máš záujem pravidelne sledovať a čítať naše články? Prihlás sa do newslateru a raz za 2 týždne ti pošleme sumár článkov z nášho športového blogu.

.

Mohlo by ťa zaujímať