Beňuš si udržiava formu na ľade, pádlovať bude pod novým trénerom

Bratislava 26. októbra - Strieborný olympijský medailista Matej Beňuš vstúpi do nastávajúcej sezóny pod vedením nového trénera, hoci jeho meno zatiaľ verejnosti neprezradil. V uplynulom období sa singlkanoista venoval predovšetkým rodine, no čas si našiel aj na hokej, ktorým sa udržiava vo forme.

0
Ilustračné foto - Na snímke slovenský vodný slalomár Matej Beňuš sa teší po finálovej jazde kategórie C1 vo vodnom slalome počas XXXI. letných olympijských hier v brazílskom Riu de Janeiro 9. augusta 2016. FOTO TASR - Michal Svítok
- Reklama -

V uplynulej sezóne zažil Beňuš dve rôzne výsledkové obdobia. Na úvodných pretekoch SP i kontinentálnom šampionáte v Liptovskom Mikuláši sa na pódium ešte neprebojoval, no po striebornej olympijskej jazde v Riu zaznamenal ďalší veľký úspech, keď vyhral pohárové preteky v pražskej Troji. Ročník napokon zakončil 8. miestom na finálovom podujatí SP v Tacene a v hodnotení seriálu skončil celkovo siedmy. Po sezóne sa naplno začal venovať rodine. “Mal som aj veľa mediálnych povinností, menej tréningu. Snažil som sa tráviť čas s rodinou, ktorý som počas sezóny zameškal. Trénovať som v podstate neprestal, hoci po sezóne som si mohol dopriať viac hokeja. Teraz ho hrám štyri-päťkrát do týždňa. Športom sa udržiavam v kondícii, do zimnej prípravy nastúpim na začiatku novembra,” konštatoval Beňuš. V nej už nebude pokračovať pod vedením Juraja Minčíka, s ktorým v Riu oslávil strieborný úspech. “Situáciu ohľadom trénerskej zmeny už máme vyriešenú, ale ešte to nie je oficiálne. Isté je, že budem mať nového trénera, viac však zatiaľ neprezradím,” dodal.

Od konca sezóny sa slovenský singlkanoista posadil do lode len niekoľkokrát, väčšiu tréningovú záťaž v nej absolvuje až v druhej polovici novembra. Prijal totiž pozvánku od organizátorov pretekov na Novom Zélande, kde by sa mal predstaviť spoločne s Michalom Martikánom. Na novovytvorenom modernom kanáli v Aucklande strávi Beňuš 10-12 dní. “Pozvali viacerých svetových pretekárov. Chcem si ‘omrknúť’ prostredie, pozrieť si zázemie, či sa tam nebude dať ísť trénovať prípadne aj na jar. Možno by sme tradičnú prípravu v Austrálii na úvod roka vymenili za Nový Zéland, prípadne to spojili. Beriem to ako skúsenosť v príprave na budúci rok,” doplnil Beňuš.

Dvadsaťosemročný slalomár si v uplynulom období plnil otcovské povinnosti na plný úväzok. Viac voľného času využil na realizáciu v obľúbenom športe, no musel si dať pozor, aby nenabral nadbytočné množstvo svalovej hmoty, ktorá by ho v kanoe váhovo brzdila. “Snažím sa udržiavať si svoju váhu, no mám 196 cm, kilá naberám veľmi rýchlo. Našťastie som výrazne nepribral, z hokeja mi možno trošku narástli nohy či zadok, ale malo by to byť v pohode,” dodal s úsmevom Beňuš.

- Reklama -