Dobre viditeľné oblečenie na svahu je dôležité z hľadiska bezpečnosti. Našťastie, dnes už nemusíte vyzerať ako chodiaca žiarovka a na trhu máme lyžiarske bundy rôznych farieb a odtieňov, z ktorých si určite vyberiete. Prečítajte si, prečo by ste mali na svahu nosiť oblečenie výrazných farieb.

Lyžiarske bundy v rôznych farbách

Predídete kolízií s iným lyžiarom.

Ak je vaša obľúbená farba červená, krikľavo zelená alebo oranžová, vyhrali ste. To sú farby, ktoré na bielom snehu vidieť vynikajúco. Dámske lyžiarske bundy s týmto farebným prevedením vyzerajú štýlovo, no na druhej strane vás zviditeľnia na svahu.

Na svahu sa budete cítiť sebavedomo

Ak si vyberiete lyžiarsku bundu, ktorá je teplá, pohodlná a navyše vo vašej obľúbenej farbe, budete sa na svahu cítiť sebavedomo. Nie je predsa nič krajšie, keď sa cítite dobre. Časy, kedy lyžiarske bundy vyzerali ako vrecia sú našťastie dávno preč a dne si môžete vybrať z rôznych strihov tak, aby bunda sadla práve Vášmu štýlu, v ktorom sa cítite dobre.

Rovnako už neplatí, že cibuľové vrstvenie je správne. Mnohokrát sa lyžiari naobliekaní „cibuľovým štýlom“ necítili na svahu pohodlne a mali obmedzené možnosti pohybovania. Moderné lyžiarske bundy sú ušité z kvalitných termo materiálov s perfektnou reguláciou tepla a potu.

Možno si vás niekto všimne

Určte skôr padnete do oka princovi na bielom koňovi (alebo bielych lyžiach?), ak si oblečiete na svah výrazné farby. Len to neprežeňte, aby ste neboli na smiech. Šialenej kombinácii farieb sa tento rok radšej vyhnite a stavte na jednu, základnú farbu.