Bolt sa chce rozlúčiť so zlatom: “Verím si, som legenda”

Hviezdny jamajský šprintér Usain Bolt docestoval v utorok do Londýna, kde sa v piatok začínajú majstrovstvá sveta v atletike. Pre Bolta to bude posledné veľké podujatie pred ukončením kariéry. Jamajčan verí, že získa ďalšie zlato, hoci nemá dobrú sezónu.

0
Jamajský šprintér Usain Bolt oslavuje po tlačovej konferencii pred majstrovstvami sveta v Londýne 1. augusta 2017. Usain Bolt, šprintér ovenčený olympijskými viťazstvami a titulmi majstra sveta v šprinte na 100m, 200m a zo štafiet už dávnejšie oznámil, že po londýnskych majstrovstvách sveta ukončí športovú karieru. FOTO TASR/AP
- Reklama -

Bolt je v tomto roku až štvrtý najrýchlejší muž planéty. Stovku zabehol za 9,95 sekundy, čo je ďaleko za jeho svetovým rekordom 9,58. Tridsaťročný šprintér však na preplnenej tlačovej konferencii uviedol, že je pripravený v sobotu získať dvanásty titul majstra sveta. S ôsmimi zlatými olympijskými medailami sa tak chce s kariérou rozlúčiť ako jeden z najúspešnejších športovcov v histórii. “Stále som najrýchlejší, o tom niet pochýb. Verím vo svoje schopnosti. Môžem povedať, že som legenda, dokázal som to,” povedal podľa agentúry dpa Bolt, ktorý sa na MS predstaví aj v štafetovom behu na 4×100 metrov.

Na otázku aké titulky by rád v nedeľu po posledných individuálnych pretekoch čítal, povedal: “Usain Bolt skončil kariéru ako nezdolaný, alebo: Nezdolateľný, nezastaviteľný Usain Bolt.”

- Reklama -