Brankár Hudáček márne túžil po hymne

0
Na snímke brankár Július Hudáček (Slovensko) chytá puk do lapačky v zápase základnej A - skupiny 81. majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji medzi Slovenskom a Nemeckom. V Kolíne nad Rýnom, 10. mája 2017. FOTO TASR - Michal Svítok
- Reklama -

Kolín – Hokejisti Slovenska hovorili po prehre s Nemeckom o najlepšom výkone v doterajšom priebehu šampionátu. Proti domácemu tímu potvrdili ambíciu nadviazať na úspešnú tretiu tretinu s Dánskom a neboli ďaleko od víťazstva. Aj napriek prehre 2:3 po samostatných nájazdoch bol brankár Július Hudáček spokojný s výkonom celého tímu, no mrzelo ho, že si opäť nevypočul slovenskú hymnu.

Nad Tatrou sa blýska si hokejisti nezaspievali ani po zápase s Nemeckom. Hymnu na počesť víťazstva nad Talianskom im organizátori nedopriali a hoci odvtedy už majú nachystanú správnu, Slováci im nedali možnosť zahrať ju. Zverenci Zdena Cígera prehrali uplynulé tri zápasy, hoci proti Dánsku i Nemecku až po nájazdoch.

Mrzí najmä výsledok s domácimi reprezentantmi, nad ktorými Slováci viedli 2:0. “Klobúk dolu pred chlapcami, že sme takto zvládli dva ťažké a dlhé zápasy v dvoch dňoch po sebe. Škoda, že sme ani jeden nedotiahli do víťazného konca. Už sme si chceli konečne vypočuť našu hymnu, no nepodarilo sa. To mňa osobne veľmi mrzí,” uviedol J. Hudáček.

Po predošlom zápase s Dánskom sa hráči dušovali, že chcú proti Nemecku zopakovať výkon z tretej tretiny. To sa napokon aj stalo, proti Nemcom hrali s nasadením a túžbou po víťazstve. “Vedeli sme, o čo hráme. Ten bod, ktorý sa črtal za stavu 2:2, bol minimom, čo sme dnes museli získať. Po prvých zápasoch sme sa ‘oklepali’ a získali skúsenosti. Každý jeden hral lepšie ako predtým. Mali sme krátke striedania, dohrávali sme súboje, hádzali sme sa do striel. Takto to má vyzerať,” pochvaľoval si slovenský brankár. Hudáček v zápase, najmä v druhej tretine, previedol mnoho zákrokov, ktorými podržal svoj tím. Počas veľkej prevahy súpera v závere druhej časti však dvakrát kapituloval. Na dva góly, ktoré delilo iba 27 sekúnd, už Slováci nezareagovali, úspešní neboli ani v samostatných nájazdoch. V nich sa presadil iba Nemec Dominik Kahun. “Videl som, že to naťahuje na bekhend a tak som išiel pekne s vyrážačkou. Potom som si to pozrel na kocke a videl som, že mi chýbalo iba pár centimetrov. Škoda, ale musím uznať, že to bol pekný nájazd,” skonštatoval.

Slováci majú za sebou naozaj náročný program, keď v dvoch po sebe idúcich večerných zápasoch hrali predĺženie i samostatné nájazdy. “Nasledujúci dvojdňový oddych padne vhod. Už máme tretí rok takéto isté rozlosovanie. Veľa tímov má iba jeden dvojzápas, my máme za sebou už druhý. Je to ťažký rozpis, ale musíme sa prispôsobiť,” povedal Hudáček. Jeho tím má za sebou štyri zápasy a od soboty ho čakajú traja súperi z kategórie najsilnejších. Šanca na účasť vo štvrťfinále ešte žije, no na jej posilnenie je potrebné zdolať favoritov turnaja. “Museli by sme vyhrať asi všetky tri zápasy. To síce nie je nemožné, ale určite veľmi ťažké. Keď budeme mať prístup, aký sme mali dnes proti Nemecku, tak nejaké body ešte pozbierame,” dodal.

- Reklama -