[fusion_text]

Košice – Vedenie HC Košice po víťazstve A-mužstva v Banskej Bystrici (3:0) potvrdilo, že novým trénerom tímu bude Rostislav Čada. Jeho asistentom sa stal Marcel Šimurda, ktorý doteraz pôsobil ako tréner košických juniorov. Svoju novú pozíciu vníma ako významný krok vpred a na spoluprácu so skúseným trénerom sa teší.

Marcel Šimurda bol v nedeľnom zápase v Banskej Bystrici asistentom dočasného hlavného trénera Miroslava Marcinka. Napokon v trénerskom štábe košického A-mužstva zostane aj po príchode Rostislava Čadu, ktorému bude bývalý košický útočník asistovať. “Skutočnosť, že budem asistentom Rostislava Čadu som sa dozvedel dnes ráno. Vnímam to veľmi pozitívne a som rád, že prišla takáto ponuka od vedenia HC Košice. Je to pre mňa významný krok vpred,” poznamenal v pondelok Šimurda pre TASR.

Bývalý košický útočník, ktorý v roku 2010 musel zo zdravotných dôvodov ukončiť hráčsku kariéru, si 61-ročného trénera pamätá z vlastnej skúsenosti. “Pod trénerom Čadom som pôsobil ešte ako hráč Košíc. Poznám ho a viem, že vyžaduje od hráčov stopercentnú prácu nielen v zápasoch, ale aj na tréningoch. Je to tréner na správnom mieste, ktorý má bohaté skúsenosti a pre mňa bude veľká škola pôsobiť popri ňom,” netajil 34-ročný tréner.

Košickému tímu patrí po jedenástich zápasoch až deviata priečka a to bol hlavný dôvod, pre ktorý vedenie klubu siahlo po trénerskej výmene. “Výsledky neboli uspokojivé, to nepopieram. Myslím si a dúfam, že víťazstvom nad Banskou Bystricou sa hráči naštartovali a teraz máme niekoľko dní na to, aby sa mužstvo pripravilo na najbližší zápas,” dodal Šimurda pre TASR.[/fusion_text][one_full last=”yes” spacing=”yes” center_content=”no” hide_on_mobile=”no” background_color=”#efefef” background_image=”” background_repeat=”no-repeat” background_position=”center center” border_position=”all” border_size=”1px” border_color=”#81d742″ border_style=”solid” padding=”10px” margin_top=”50px” margin_bottom=”” animation_type=”0″ animation_direction=”down” animation_speed=”0.1″ class=”” id=””][fusion_text]Zdroj: TASR | Foto: TASR, ilustračné foto[/fusion_text][/one_full][one_full last=”yes” spacing=”yes” center_content=”yes” hide_on_mobile=”no” background_color=”” background_image=”” background_repeat=”no-repeat” background_position=”left top” border_position=”all” border_size=”0px” border_color=”” border_style=”solid” padding=”” margin_top=”” margin_bottom=”” animation_type=”0″ animation_direction=”down” animation_speed=”0.1″ class=”” id=””][sharing tagline=”Zdieľaj” tagline_color=”” title=”Čadovým asistentom Marcel Šimurda: “Bude to pre mňa veľká škola”” link=”https://sjz.sk/cadovym-asistentom-marcel-simurda-bude-to-pre-mna-velka-skola/” description=”” pinterest_image=”https://sjz.sk/wp-content/uploads/2015/10/hokej04-300×188.jpg” icons_boxed=”yes” icons_boxed_radius=”4px” box_colors=”” icon_colors=”” tooltip_placement=”” backgroundcolor=”” class=”” id=””][/sharing][/one_full][one_full last=”yes” spacing=”yes” center_content=”no” hide_on_mobile=”no” background_color=”#d8d8d8″ background_image=”” background_repeat=”no-repeat” background_position=”left top” border_position=”all” border_size=”0px” border_color=”” border_style=”solid” padding=”20px” margin_top=”” margin_bottom=”” animation_type=”0″ animation_direction=”down” animation_speed=”0.1″ class=”” id=””][fusion_text]

PREČÍTAJTE SI Z DANEJ KATEGÓRIE

[/fusion_text][recent_posts layout=”default” hover_type=”none” columns=”4″ number_posts=”4″ offset=”1″ cat_slug=”hokej-slovensko” exclude_cats=”” thumbnail=”yes” title=”yes” meta=”yes” excerpt=”yes” excerpt_length=”20″ strip_html=”yes” animation_type=”0″ animation_direction=”down” animation_speed=”0.1″ class=”” id=””][/recent_posts][/one_full]