Hlavným cieľom charitatívneho projektu CHILDREN LOVE SWIMMING je podpora plaveckej gramotnosti a výučba správnej plaveckej techniky, ktorá prebehne pod profesionálnym vedením trénerov zo Slovenskej plaveckej federácie. Projekt má  u detí podnietiť i vybudovanie pozitívneho vzťahu k športovým aktivitám a prostredníctvom nich i získanie nových priateľstiev. V rámci projektu absolvujú aj besedy o poskytovaní prvej pomoci a zdravej výžive.

Kritérium pre výber detí bolo okrem chuti naučiť sa plávať a aktívne športovať i vynikajúci prospech a splnenie úlohy, v ktorej mali nakresliť samého seba ako plavca. Po splnení týchto podmienok daroval honorárny konzul Monackého kniežatstva na Slovensku, Ing. Miroslav Výboh, jednotlivým deťom plaveckú výstroj  a športové oblečenie.

Tréning detí bude prebiehať formou týždenného plaveckého kurzu v profesionálnom športovom komplexe x-bionic® sphere, ktorý  v budúcnosti plánuje zastrešiť tréning a prípravu pre 27 olympijských športov.

IMG_3612 IMG_3493 CHLS

Po skončení 7 dňového kurzu sa deti vrátia do svojich škôl už ako plavci, ktorí disponujú bohatými športovými poznatkami. Konzulát Monackého kniežatstva na Slovensku však bude v podpore výučby plávania detí pokračovať aj naďalej a to formou zabezpečenia profesionálnych plaveckých tréningov, za účelom ďalšieho rozvoja a zdokonaľovania plaveckej aktivity.

Hlavnou športovou ambasádorkou projektu je najúspešnejšia slovenská plavkyňa Martina Moravcová. Tá venuje štyrom najlepším chlapcom a dievčatám účasť v Letnom plaveckom Kempe Martiny Moravcovej, ktorý bude prebiehať v auguste 2016.

Projekt počas roka podporí aj slovenský majster sveta v cestnej cyklistike Peter Sagan.

Zahájanie ako i samotný priebeh otváracej akcie projektu, bude za účasti nielen najväčšieho slovenského plaveckého talentu Richarda Nagya, ale i ďalších známych osobností z televíznej obrazovky a športového sveta ako hokejistu Ľubomíra Višňovského, operného speváka a herca Filipa Tůmu a moderátorov Mateja ,,Sajfa” Cifru, či Dagmar Dianovej alias Didiany.

IMG_3725

Plávanie ako jeden z najzdravších športov

IMG_2936Plávanie sa dá považovať za jednu z najzdravších športových aktivít, ktorá napomáha k udržiavaniu zdravého životného štýlu. Mnohým plavcom však chýbajú dostatočné znalosti a zručnosti, ktoré sú pre bezpečnosť pri plávaní veľmi dôležité. Slovensko je navyše krajinou štyroch ročných období s množstvom prírodných kúpalísk a jazier. Tie sú počas leta vo veľkej miere navštevované rodinami s malými deťmi. Štatistiky uvádzajú, že ročne sa na Slovensku utopí až 150 ľudí, zatiaľ čo nelichotivé prvenstvo v počte utopených majú od roku 1986 deti v rôznych vekových kategóriach.

Práve to bol jeden z dôvodov pre vznik charitatívneho projektu CHILDREN LOVE SWIMMING, vďaka ktorému majú deti možnosť nadobudnúť dostatočné znalosti  nielen v plávaní a bezpečnosti vo vode, ale tiež pri poskytovaní prvej pomoci.

Slávnostné otvorenie tohto charitatívneho projektu sa uskutoční 15.2.2016 v x-bionic® aquatic sphere areáli v Šamoríne – Čilistov.