Čo o vás prezrádzajú tukové vankúšiky a ako sa ich zbaviť? Často sa na seba pozeráte v zrkadle a túžite schudnúť hlavne v páse, oblasti nôh a v iných problematických partiách? Prečítajte si, ako môže umiestnenie vášho prebytočného tuku prezrádzať zdravotný problém, ale aj to, ako ho vyriešiť.

Hormóny sú zodpovedné za usporiadanie tuku v našom tele. Ale, bohužiaľ, mnoho z nás má nevhodný životný štýl, vďaka čomu dochádza k hormonálnej nerovnováhe. Hormonálna nerovnováha je výsledkom znečistenia ovzdušia, nedostatku fyzickej aktivity, nedostatočnej a nevhodnej stravy a množstva stresových situácií. Ak by sme svoje telo zapojili do fyzickej aktivity, dodali mu dostatok čerstvého vzduchu, zabudli na fast food stravovanie, vyhýbali sa čo najviac stresu a frustrácii, určite by sa nám žilo ľahšie a bez väčších zdravotných rizík.

Prečo priberáme v páse

Tuk okolo pása vo forme hadice poukazuje na fakt, že naše telo nemá pod kontrolou vylučovanie inzulínu. Ak chcete docieliť, aby váš pás nevyzeral ako plávajúce koleso, pridajte do vášho jedálnička ryby či brokolicu s korením ako škorica alebo chilli. Môžete si dopriať aj brusnice a čučoriedky. Pri strate tuku je dôležité pitie zeleného čaju každý deň. Z pečiva si vyberte radšej celozrnný chlieb. Tieto „čističe organizmu“ znižujú sekréciu inzulínu na optimálnu úroveň. Čomu by ste sa mali vyhýbať je užívanie alkoholu a sýtených nápojov, sladkostí a vysmážaných jedál.

Keď štítna žľaza nepracuje správne

Tuk v oblasti podpazušia vám už zabránil nosiť šaty a tričká bez rukávov, pretože to vyzerá nepekne? Tento jav môže byť znamením, že vaša štítna žľaza nefunguje správne. Pravdepodobne pracuje pomalšie, ako by mala. Možno je na čase navštíviť endokrinológa. Za preventívne vyšetrenie nič nedáte.

TIP: 4 dôvody prečo by aj ženy mali dbať na budovanie svalov

Dovtedy zo svojho menu vypustite kapustu, brokolicu, spracované sójové bôby, kapustu, repu, jahody a broskyne. Vymeňte ich radšej za morské riasy – sú bohaté na prírodný jód, ktorého je v našej soli nedostatok, orechy, cibuľu, pečeň a z rýb hlavne lososa a tuniaka. Samozrejme spúšťačom nesprávnej funkcie štítnej žľazy je vo veľkej miere aj stres a frustrácia. Na duševnú pohodu by sme preto nemali zabúdať.

training-828726

Pozor na chýbajúci testosterón

Veľa tuku v hornej časti paží a úbytok svalovej a kostnej hmoty znamená, že vo vašom tele máte nedostatok testosterónu. Vyhnite sa preto sladkostiam a rôznym diétam, pri ktorých by ste museli hladovať. Snažte sa jesť hlavne lososa a avokádo. Rovnako telu prospešné sú ľanové semienka pre bohatosť vitamínov. Ak dokážete znormalizovať chýbajúci testosterón v tele, uistite sa, že častejšie využívate cviky so zapojením horných svalov paží a doprajete si dostatok spánku a oddychu.

TIP: Vďaka pevnej vôli schudla 35 kíl

Boky a zadok, večný problém žien

Tuk na bokoch a zadku odbúrate, ak svoj jedálniček obohatíte o viac porcií zeleniny, ovocia, jogurtu a celozrnného pečiva. Tento problém sa vyskytuje v prípade, že hladina estrogénu je vyššia ako býva zvykom a dokonca stoja za neplodnosťou (nielen) žien. Minimalizujte preto príjem kávy, alkoholických i sýtených nápojov.

buckwheat-181531_960_720

Odporúčame polievku – spaľuje tuk a odstraňuje celulitídu

Lacná, rýchla a chutná polievka, ktorá spaľuje tuk a navyše odstraňuje celulitídu, pozostáva z listovej zeleniny.

Všetko, čo potrebujete je:

500 g špenátu (alebo cukety)
200 g póru
trochu soli a čierneho korenia
5 dl vody

TIP: Avokádovo-špenátová nátierka

Príprava:

Nalejte vodu do hrnca a kým sa vám ohreje, pokrájajte si pór na krúžky. Keď začne voda vrieť, pridajte pór. Varíme pár minút, kým nám nezmäkne. Potom pridáme očistený špenát. Môžeme ho vymeniť aj za cuketu, ktorú si predtým nakrájame na menšie kocky. Ak uprednostníte špenát, nechajte ho v polievke zmäknúť tak, aby nestratil svoju zelenú prirodzenú farbu. Teraz polievku osoľte, okoreňte podľa chuti a ak je to žiaduce, môžete pridať 2 lyžice olivového oleja alebo trochu kyslej smotany, príp. jogurtu či nízkotučného syra. Z tejto porcie pripravíte liter polievky, ktorý obsahuje len 150 kalórií. Dobrú chuť.