Coutinho zavŕšil prestup do Barcelony podpisom 5,5-ročného kontraktu

Debut brazílskeho futbalistu Coutinha v drese FC Barcelona sa oddiali minimálne o tri týždne. Jeho nový zamestnávateľ na klubovom webe informoval, že 25-ročný ofenzívny stredopoliar pricestoval do katalánskej metropoly so zranením stehenného svalu na pravej nohe.

0
Na snímke vľavo prezident futbalového klubu FC Barcelona Josep Maria Bartomeu a vpravo nová posila a brazílsky futbalista Philippe Coutinho pózujú s dresom počas oficiálnej prezentácie na štadióne Camp Nou v Barcelone 8. januára 2018. 25-ročný ofenzívny stredopoliar pricestoval do katalánskej metropoly so zranením stehenného svalu na pravej nohe. Coutinho absolvoval v pondelok v novom klube lekársku prehliadku, ktorá mala zavŕšiť jeho prestup z FC Liverpool. Podľa medializovaných informácií zaplatila "Barca" za Coutinha 160 miliónov eur. FOTO TASR/AP
- Reklama -

Coutinho absolvoval v pondelok v novom klube lekársku prehliadku, ktorá zavŕšila jeho prestup z FC Liverpool. Prehliadka však odhalila zranenie, ktoré znemožní hráčovu premiéru v drese lídra španielskej La Ligy minimálne do konca januára. “Bude mimo hry najmenej tri týždne,” uviedlo vedenie FC Barcelona na klubovom webe.

Podľa medializovaných informácií zaplatila “Barca” za Coutinha 160 miliónov eur. V pondelok brazílsky reprezentant podpísal na Camp Nou zmluvu na päť a pol roka, následne ho klub oficiálne prezentoval verejnosti. Kontrakt, ktorý vyprší v roku 2023, zahŕňa výkupnú klauzulu vo výške 400 miliónov eur. “Som veľmi šťastný, že môžem byť tu. Vždy som hovoril, že si žijem svoj sen. Hrať futbal s úsmevom, získavať tituly, tešiť hrou fanúšikov – to sú moje ciele,” povedal Coutinho a na adresu nových spoluhráčov dodal: “Je neuveriteľné, že budem mať okolo samé futbalové idoly, hráčov s takou skvelou históriou ako sú Leo (Messi), Luis (Suarez), Iniesta, Pique, Busquets… Všetko sú to fantastickí hráči. Je pre mňa šťastím, že budem môcť s nimi nastupovať, dúfam, že sa od nich niečo naučím a spolu niečo vyhráme.”

Ak sa potvrdí výška odstupného, Coutinho bude tretí najdrahší hráč futbalovej histórie. Rekord drží Brazílčan Neymar, ktorý odišiel z FC Barcelona do Paríža Saint-Germain za 222 miliónov eur.

- Reklama -