Deň otvorených dverí na golfových ihriskách bude 13. mája

0
13887

V sobotu, 13. mája sa 2017 uskutoční v poradí už šiesty Národný deň golfu, počas ktorého sú širokej verejnosti a záujemcom o tento šport otvorené brány golfových ihrísk na Slovensku. Jednotlivé kluby, združené v Slovenskej golfovej asosiácii /SKGA/, pripravujú pri tejto príležitosti ukážky ihrísk, školu profesionálnych trénerov a ďalšie aktivity smerujúce k predstaveniu golfu laickej verejnosti. SKGA tvorí momentálne 7627 golfistov, ktorí využívajú 29 ihrísk na Slovensku, z ktorých 4 boli alebo budú otvorené tento rok.

IMG_5563Prezident SKGA Tomáš Stoklasa vidí v pripravovanom podujatí najmä osvetu.

„Chceme priblížiť golf širokej verejnosti, poukázať na to, že je to šport skutočne pre každého. Môže byť lacnejší ako lyžovanie či hokej. Môžu ho spolu hrať dokonca celé rodiny a 13. mája si ho môže vyskúšať naozaj každý “, povedal. Asociácia pripravuje online kampaň, súčasťou ktorej je aj nový web www.hrajgolf.sk. Ambasádorom kampane pre mladých bude jeden z najznámejších Youtuberov na Slovensku a v Čechách.

Noví záujemcovia o golf, ktorí si to prídu 13. mája vyskúšať na niektoré zo slovenských ihrísk, sa automaticky zapoja do súťaže o golfovú výbavu a príspevok na úvodný kurz golfu“, upresnil Kamil Balga, generálny sekretár SKGA. Takmer tridsiatka golfových ihrísk pripravuje pre záujemcov vlastný program, ktorý sa môže meniť v závislosti od ihriska. Detailný zoznam klubov nájdu záujemcovia aj na webe www.hrajgolf.sk