Medzi malých prešovských divákov prišli športové osobnosti a účastníci olympijských hier, či olympijských hier mládeže: olympijskí medailisti strelkyňa Zuzana Rehák Štefečeková a biatlonista Pavol Hurajt, exmajster sveta rýchlostný kanoista Peter Gelle, plus sánkari Mária Jasenčáková, Walter Marx ml., Katarína Šimoňáková a Tomáš Vaverčák.

Podujatie svojou účasťou podporil aj viceprimátor Prešova Štefan Kužma, predstavitelia mesta a Prešovského samosprávneho kraja, či dekan Fakulty športu a predseda Slovenskej olympijskej akadémie Pavel Ružbarský. Na organizácii podujatia sa ako dobrovoľníci spolupodieľali aj študenti Prešovskej univerzity.

„Je dôležité, aby sme mladej generácii a žiakom zo základných škôl vštepovali vedomosti o olympizme a budovali v nich pozitívny vzťah k športu. Podujatie Dotkni sa hviezd je v tomto smere určite pre žiakov obohacujúce. Prešovským školákom sme tentokrát predstavili olympijskú symboliku, pochodeň, vlajku a prostredníctvom rozhovorov so slovenskými olympionikmi sme ich inšpirovali k tomu, aby si obľúbili nejaký šport, venovali sa mu a dosahovali dobré športové výsledky,“ povedal Anton Siekel, prezident SOV.

Olympijskú pochodeň priniesla do športovej haly v Prešove olympionička Zuzana Rehák Štefečeková. Na podujatí sa predstavili aj krasokorčuliarky na kolieskových korčuliach, či moderné gymnastky. Tie upútali pozornosť svojím vystúpením, v ktorom predstavili tradičné olympijské heslo citius, altius, fortius.

Už tradičný projekt SOV sa realizuje v rámci Európskeho týždňa športu, ktorý vyhlasuje Európska komisia od roku 2015. Cieľom tejto iniciatívy s hlavnou témou #BeActive je motivovať deti a širokú verejnosť k športu a k pohybu. V minulom roku sa konalo v rámci tohto európskeho projektu viac ako 15-tisíc podujatí v 35 krajinách Európy, na ktorých sa aktívne zúčastnilo takmer 10 miliónov obyvateľov. Na Slovensku bolo evidovaných 430 podujatí s celkovým počtom 143-tisíc účastníkov.