Držte sa paličiek, na Slovensko prichádza Pound

Zbavte sa stresu

Pound je jedinečné celotelové kardio cvičenie, ktoré je kombináciou konštantného bubnovania a ľahkého odporu. Vyhovuje každému hudobnému nadšencovi, pretože bubnovať sa dá na všetko. Či už ste fanatik popu alebo jazzu, rytmus si nájdete v každom hudobnom štýle. Stačí len málo. Dve paličky, cvičebná podložka (aby ste si nezničili podlahu) a hlavne chuť zabaviť sa. Pound je všade tam, kde ste vy. Staňte sa na chvíľu bubeníkom a vyskúšajte si, aký je svet rockových hviezd.

Inšpiráciou k vzniku tohto cvičenia bolo odhodlanie k sebarealizácii dvoch mladých priateliek Kirsten Potenza a Cristiny Peeren. Obe milujú hudbu a hru na bicie. Skôr, než sa stretli, žili nevyrovnaným životným štýlom, potrebovali zmenu a tá prišla s nápadom vytvoriť cvičenie s dávkou novosti, exhibicionizmu a starej klasiky. A o tom Pound je. Predstavuje spojenie silových cvičení s bubnovaním a klasického aerobiku. Pound prináša do sveta fitnes nový prvok tzv. ripstix (paličky), ktoré sú niekoľkokrát ľahšie a o pár centimetrov aj kratšie ako tie bubenícke. Obe zakladateľky sú priateľky profesionálnych bubeníkov, ktorí svoju vášeň preniesli aj na ne. Vždy pevne dúfali, že dokážu spojiť fitnes so zábavou a odbúravaním stresu. Láska k hudbe, bubnovaniu a cvičeniu ich doviedla až k nápadu vytvoriť Pound.

Šport pre všetkých

Vyblázniť sa búchaním o zem môžete kdekoľvek a s kýmkoľvek. Pound nekladie veľké nároky na priestor a čas. Či už sa vyberiete do fitnescentra a zacvičíte si skupinovo alebo si „zatrieskate“ sami a doma, je to úplne jedno. Efekt to má ten istý. Začnete cítiť aj tie miesta, o ktorých ani len netušíte. Svaly, ktoré pri ňom posilňujete, využívate len veľmi zriedka. Začne vám pracovať celé telo a zvýši sa vám tepová frekvencia, ktorá privedie telo do zóny spaľovania tukov. Toto cvičenie je kombináciou kardio cvičení s pilatesom, pričom sa vám každé 4 minúty mení rytmus. Poriadne sa zadýchate a vymlátite zo seba všetok stres. Počas tréningu opakujete buchnutie s paličkami ripstix až 15 000 krát. A čo je na tom najlepšie, spaľujete pritom 400 – 900 kalórií za jednu cvičebnú jednotku, ktorá trvá 45 minút.

Počúvajte vlastné telo

Základom cvičenia je naučiť sa počúvať vlastné telo. Každý pohyb závisí od práve hraného songu, ktorému sa telo prispôsobuje. Musíte sa stať bubeníkom pesničky, ktorá vám práve hrá a zároveň držať tempo s cvičiteľom. Pravidelným tréningom sa dostanete postupne do formy a vaše telo sa začne časom meniť.

“Život si nemôžeme vychutnávať bez rovnováhy. Ak sa vzdáme sebazdokonaľovania, vzdáme sa seba. Prijali sme túto filozofiu a aplikovali ju na naše telo, naše životy a naše podnikanie.”

Kirsten Potenza a Cristina Peerenboom – zakladateľky Pound fitness

Tak zábavné, že nebudete chcieť prestať

Ak chcete robiť akýkoľvek fitnes štýl, musí vám prirásť k srdcu, musí vás baviť, napĺňať a stať sa súčasťou vášho životného štýlu. Je veľmi jednoduché obľúbiť si Pound, pretože prináša veľmi rýchle výsledky. Budete sa pri ňom baviť, odstráni váš stres a nebudete chcieť prestať. Aj keď je Pound na trhu ešte len novinkou, má čoraz viac priaznivcov po celom svete a postupne preniká aj k nám na Slovensko.

Nová vlna fitnes

Pound svojimi výsledkami k sebe láka čoraz viac nadšencov. Zlepšuje vašu koordináciu, obratnosť, prináša pocit uvoľnenia a spaľuje tuky nebezpečne rýchlo. Má fanúšikov po celom svete a inštruktorov na Pound je čím ďalej, tým viac.

Avšak, ak sa pozrieme do minulosti, musíme byť opatrní s predpokladmi úspechu. Cvičení, ktoré spadajú pod fitnes je veľa, a to predurčuje niektoré z nich k postupnému zániku. Ľudí zaujíma všetko, čo je inovatívne, všetko, čo by im dávalo možnosť vyskúšať si čosi nové, čosi zaujímavé a zábavné. Preto, ak si Pound neudrží tieto kritériá, dopadne to tak, ako napríklad power joga, pilates, tai bo, jumping či piloxing. Nestačí len dbať na dobrý marketing, vyvolať okolo seba rozruch a potom čakať, čo nastane. Filozofia každého cvičenia musí strhnúť, upútať, prinášať preukázateľné výsledky a hlavne udržať si každého fanúšika, ináč ho svet fitnes prevalcuje. Bude teda Pound fitness nová vlna, ktorá strhne davy?

Pound Fitness

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Ostaň v kontakte

Sleduj najlepšie cesty chudnutia, príbehy o úspechu a inšpiratívne rozhovory s najlepšími trénermi a špecialistami v odbore. Začnite meniť svoj život už dnes!

spot_img

Najčítanejšie

Odoberaj najnovšie články emailom

Máš záujem pravidelne sledovať a čítať naše články? Prihlás sa do newslateru a raz za 2 týždne ti pošleme sumár článkov z nášho športového blogu.

.

Mohlo by ťa zaujímať