Energia, zábava a kondícia v jednom

Pohyb nie je len zábavou, ale aj príležitosťou ako sa zdokonaliť, oddýchnuť si, odbúrať stres, zlepšiť si kondíciu a dodať telu potrebnú dávku energie a šťastia. Športovaním sa zbavíte depresií a doprajete telu relax, vyformujete si perfektnú postavu a vybudujete si aj pevnú imunitu. Nevzdávajte sa športu ani za chladných dní a začnite športovať už dnes. Ponúknite sa z výberu športov, ktoré Vám spestria všedné dni.

tenisova raketa

Chopte sa rakety!

Patríte k ľuďom, ktorí majú radi dynamiku, rýchlosť, presnosť a akciu? Chcete si vycibriť svoj postreh, reakcie, ale aj kondíciu? Neváhajte a chopte sa rakety. Tenis, softball, squash alebo badminton vás prenesú do sveta najrýchlejších raketových športov. Počas jediného zápasu dokážete nabehať niekoľko kilometrov.

plutvy

Zaplávajte si!

Plávanie v bazéne je ideálny spôsob ako sa udržať fit po celý rok. Pri plávaní je chrbtica prinútená zaujať správnu polohu, pohyby vo vode sú plynulé, vykonávané proti miernemu odporu vody. Plávaním si zlepšíte celkovú kondíciu a precvičíte nielen veľké svalové skupiny, ale aj drobné svaly, ktorých zapájanie si ani neuvedomujete.

strecing

Čo tak spojiť pohyb a hudbu?

Ak sa chcete zapotiť a zbaviť sa pár kíl, hodiny tanca alebo aerobicu sú vhodné práve pre vás. Spojenie hudby a pohybu je ideálne pre rozvoj telesnej aj duševnej pohody organizmu človeka. Pohyb pri tanci je zábavou a aerobic navyše používa rôzne druhy pomôcok ako fitlopty a schodíky.

shutterstock_27293311Bicyklujte aj vo vnútri!

Ak sa cítite unavení, šliapnite na pedále a vydajte sa do sveta spinningu. Dynamický pohyb vo vás prebudí novú energiu, efektívne spáli tuk, posilní imunitný systém a preventívne zasiahne proti srdcovocievnym ochoreniam. Zájdite do posilňovne alebo si vybavte domáce fitness a bicyklujte počas celého roka bez obmedzenia. Primeraná záťaž a tempo pomôže udržať pohyblivosť najmä tzv. váhonosných kĺbov (bedier, kolien, členkov) bez ich neúmerného preťažovania.  

strečing

Navštívte fitnescentrum

Pracovať preventívne na sebe môžete začať hocikedy. Neobávajte sa začať cvičiť alebo posilňovať. Kto dlhodobo necvičí, zlenivie, svalstvo časom ochabne a človek začne mať problémy so zvládnutím bežných každodenných aktivít. Práve pohyb je dôležitou súčasťou nášho života. Skúste cvičiť pod dohľadom skúseného trénera alebo si zacvičte doma.

sauna

Pomôže aj sauna

Telu prospieva aj saunovanie a kondíciu si môžete udržiavať aj plávaním v krytých bazénoch. Že sa vám v zime nič nechce? Vybehnite na pár dní na hory a dožičte si pár slnečných lúčov a pobyt na čerstvom vzduchu. Nechajte rušné a stresujúce prostredie mesta za hlavou a dožičte si pokojné prostredie a nádhernú panorámu. Zlepšíte si nielen náladu, ale slnko vám naštartuje proces tvorby vitamínu D v koži, a tak pozitívne ovplyvní aj obranyschopnosť organizmu. Lenivosť so zdravím nechodí ruka v rukáve, a tak ju prekonajte a vhupnite do športových aktivít už dnes. Stačí trocha sebazaprenia a po niekoľkých týždňoch sa budete cítiť fit.

walking

Pozor na úrazy!

Môže byť však len otázkou pár nešikovných úkonov a nepríjemné zlomeniny, vykĺbenia alebo natiahnuté svaly sú na svete. Niektorí možno len precenia svoje sily. Zranenie pohybového aparátu je tak nielenže bolestivé, znamená aj niekoľkotýždňovú práceneschopnosť. Skrátenie doby liečenia je preto pre mnohých jednoznačnou prioritou. V súčasnosti už existujú lieky, ktoré pomáhajú urýchliť hojenie po úrazoch či zlomeninách a zmierňujú bolestivé pooperačné stavy. Užívajú ich aj profesionálni športovci, ktorí majú so zraneniami početné skúsenosti. Ide o lieky na báze enzýmov, ktoré komplexne účinkujú pri prekonávaní zápalov po úrazoch a poraneniach. Hlavným sprievodným javom každého úrazu či poranenia je zápal, opuch a bolesť. Na výrony, podliatiny, opuchy a zlomeniny účinne pomáhajú enzýmy. Cielene namiešaná zmes enzýmov v tradičnom lieku Wobenzym pôsobí proti zápalom. Navyše urýchľuje vstrebávanie opuchov a krvných podliatin, tlmí bolestivosť poraneného miesta. To všetko vedie k zlepšeniu pohyblivosti postihnutých kĺbov, svalov a šliach a výrazne znižuje čas, ktorý je potrebný k úplnému vyliečeniu a celkovej rekonvalescencii. Aj z toho dôvodu by sa mal tento enzýmový liek stať súčasťou vašej povinnej lekárničky.

Nenechaj si újsť náš nový športový katalóg plný skvelých produktov.

Vladimír Minda
Vladimír Minda
Ahojte, volám sa Vlado (44), som tréner kickboxu, vášnivý športovec, milujúci otec, poslušný manžel, dobrý syn, rázny riaditeľ, vášnivý fanúšik a verný kamarát. Pre každého niekto iný, ale v prvom rade pozitívne mysliaci človiečik, ktorý sa snaží motivovať okolie k pohybu a športu. Pretože život je šport a šport je môj život.
Predchádzajúci článok
Ďalší článok

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Ostaň v kontakte

Sleduj najlepšie cesty chudnutia, príbehy o úspechu a inšpiratívne rozhovory s najlepšími trénermi a špecialistami v odbore. Začnite meniť svoj život už dnes!

spot_img

Najčítanejšie

Odoberaj najnovšie články emailom

Máš záujem pravidelne sledovať a čítať naše články? Prihlás sa do newslateru a raz za 2 týždne ti pošleme sumár článkov z nášho športového blogu.

.

Mohlo by ťa zaujímať