Federer po triumfe na turnaji v Miami: “Finále bolo vyrovnané”

0
Švajčiarsky tenista Roger Federer sa raduje po víťazstve nad Španielom Rafaelom Nadalom vo finále turnaja ATP v Miami 2. apríla 2017. Federer zvíťazil 6:3, 6:4. FOTO TASR/AP
- Reklama -

Miami – Švajčiarsky tenista Roger Federer triumfoval tretíkrát v kariére na prestížnom turnaji ATP Masters 1000 v Miami. Vo finále si poradil so Španielom Rafaelom Nadalom 6:3, 6:4 a získal už svoj 91. titul na profiokruhu, 26. s prívlastkom Masters.

Tridsaťpäťročný Federer si na konto pripísal v tomto roku ďalší cenný úspech po víťazstvách na grandslamovom Australian Open a v Indian Wells. V najnovšom vydaní rebríčka sa posunie na štvrté miesto, za triumf zinkasoval 1,18 milióna amerických dolárov.

Osemnásťnásobný grandslamový šampión si zlepšil bilanciu v tomto roku na 19-1. S Nadalom má po nedeli štatistiku vzájomných súbojov 14-23. Španiel neuspel ani v piatom vystúpení v miamskom finále v kariére a podujatie na Floride je jediné z najväčších turnajov, ktoré zatiaľ nevyhral. Federer po tretí raz v kariére triumfoval v priebehu dvoch týždňov v Indian Wells i v Miami. Rovnaký kúsok sa mu podaril aj v rokoch 2005 a 2006.

Proti Nadalovi zahral 29 víťazných úderov, z toho 19 z forhendu. “Bol to vyrovnaný zápas. Ak ste ho nesledovali a videli ste iba konečný výsledok, mohli ste nadobudnúť dojem, že to bolo jednoznačné. Opak bol však pravdou. Aj Rafa mal v prvom i druhom sete veľa brejkbalov. Ak by využil svoje šance, mohlo sa to vyvíjať úplne ináč. O mojom triumfe rozhodlo, že pri kľúčových fiftínoch som mal predsa len navrch. Celý týždeň bol fyzicky i psychicky extrémne náročný, no zvládol som to veľmi dobre,” povedal pre oficiálnu stránku ATP Federer, ktorý je vo veku 35 rokov a 7 mesiacov najstarší šampión v Miami.

Nadala mrzela nevydarená koncovka prvého setu. “Myslím si, že som bol dosť blízko, aby som vyhral úvodné dejstvo. V nedeľu to však jednoducho nebol môj deň. V tenise to tak často býva, že ak hrá niekto tak dynamicky ako Roger a je na víťaznej vlne, veci sa vyvíjajú v jeho prospech. Bolo to vyrovnané, o osude zápasu rozhodlo pár loptičiek. Rogerovi som kládol oveľa väčší odpor ako v Indian Wells, hoci výsledok tomu až tak nenasvedčuje,” uviedol Španiel.

      dvojhra – finále:
Roger Federer (4-Švajč.) – Rafael Nadal (5-Šp.) 6:3, 6:4

- Reklama -