Fenomén tejto doby – amatérsky hokejista

 

Jedným z amatérskych klubov, ktoré nedávno vznikli, je aj ten v Trnave. Rozhovor o tom, ako a prečo vznikol a ako funguje, nám poskytol spoluzakladateľ a tréner Jozef Klokner.

Kedy, ako a prečo vznikla myšlienka založiť klub amatérskych hokejistov „hobbíkov“?

Klub amatérskych hokejistov v Trnave vznikol asi pred 2 rokmi. Prvým impulzom bolo, keď ma oslovil kamarát s otázkou, či by som nechcel začať aktívne trénovať partiu amatérskych hokejistov. Ďalším dôvodom bol záujem niektorých hráčov, ktorí sa chceli zlepšiť v herných činnostiach, ktoré v hokeji potrebujú. Týkalo sa to hlavne hráčov, ktorí hokej nikdy súťažne nehrali.

Ako často trénujete a z čoho sa skladá váš klasický tréning?

Trénujeme 1x do týždňa, každú sobotu o 5.45 ráno. Tréningy sú zamerané na nácvik a zdokonaľovanie korčuliarskej techniky a herných činností jednotlivca, ako napríklad vedenie puku, prihrávanie, spracovanie a streľba.

DSCN5483

Aký je momentálny počet a vekový priemer hráčov? Ako prebieha nábor nových členov?

V súčasnosti trénuje v našom kolektíve až 20 hráčov a 4 brankári. Ich vekový priemer sa pohybuje od 20 do 50 rokov a prihlásiť sa môže každý, kto má chuť a záujem s nami trénovať.

Aká hokejová amatérska liga/ligy sa hrajú na Slovensku, do ktorej sa zapájate?

Čo sa týka amatérskej ligy na Slovensku, tak viem len z počutia, že niečo také je už zabehnuté v Bratislave. Náš tím v Trnave sa však momentálne nezapája do žiadnej ligy.

Aké sú najväčšie úspechy vášho družstva?

Keďže sa náš tím nezúčastňuje na žiadnej súťaži a existujeme len dva roky, tak o úspechoch sa ešte nedá veľmi hovoriť. Do budúcnosti sa však budeme snažiť nejaké úspechy dosiahnuť. (smiech)

DSCN5374

Je potrebné mať počas tréningu celý hokejový výstroj, ako mávajú klasickí hokejisti? Alebo len nejaké základné prvky ako prilba, samozrejme, hokejka?

Áno, kompletný hokejový výstroj je na našich tréningoch povinný. Čiže je potrebné, aby všetci hráči mali korčule, hokejku, prilbu, dres, rukavice, nohavice, chrániče pliec, lakťov a kolien.

Ako často organizujete tréningové campy, kde a aký je program?

Ešte sme neorganizovali žiadne hokejové kempy, no momentálne máme v pláne zorganizovať kemp v apríli. Trénovať by sa malo na syntetickom ľade + tréningy na suchu zamerané na palicovú techniku, streľbu, ale aj kondičné a koordinačné schopnosti.

DSCN5710

Ako ste sa dostali k trénerstvu?

K trénovaniu som sa dostal po prvýkrát asi pred 14 rokmi ešte ako aktívny hokejový hráč. Pôsobil som vtedy v úlohe asistenta trénera v mládežníckych kategóriách. Po ukončení hráčskej kariéry a skončení štúdia na vysokej škole pred 4 rokmi so nastúpil v hokejovom klube Trnava Gladiators do pozície hlavného trénera a taktiež trénujem v klube amatérskych hokejistov „hobbíkov“.

Aké sú vaše osobné úspechy v športe?

Čo sa týka mojich osobných úspechov v športe, ako hráč som profesionálne hrával hokej do 27 rokov v mužstvách: Trnava, Kežmarok, Dubnica, Senica, Mödling (AUT), Nový Sad (SRB).

Môj najväčší úspech bol v sezóne 2006/2007, keď som sa stal najlepším strelcom 1. hokejovej ligy medzi obrancami a tú istú sezónu som postúpil s mužstvom HK Kežmarok do extraligy a bol som v nominácii Slovenska na zimnú univerziádu v Turíne!

V sezóne 2007/2008 som sa stal v srbsko-chorvátskej lige najlepším strelcom medzi obrancami! Od roku 2010 hrávam aktívne americký futbal za Trnava Bulldogs, kde pôsobíme v českej najvyššej lige! V tomto športe som sa niekoľkokrát dostal aj do reprezentácie Slovenska.

DSCN5487

Aké sú vaše vízie s „hobbíkmi“ do budúcnosti?

Naše vízie s „hobbíkmi“ do budúcna:

  • stabilizovať, prípadne rozšíriť hráčsky káder tak, aby na tréningy chodilo min. 16 hráčov + 4 brankári
  • zabezpečiť 3 trénerov na každom tréningu
  • organizovať hokejové kempy pre amatérov
  • zúčastniť sa na prípravných zápasoch medzi amatérskymi hráčmi.

Vladimír Minda
Vladimír Minda
Ahojte, volám sa Vlado (44), som tréner kickboxu, vášnivý športovec, milujúci otec, poslušný manžel, dobrý syn, rázny riaditeľ, vášnivý fanúšik a verný kamarát. Pre každého niekto iný, ale v prvom rade pozitívne mysliaci človiečik, ktorý sa snaží motivovať okolie k pohybu a športu. Pretože život je šport a šport je môj život.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Ostaň v kontakte

Sleduj najlepšie cesty chudnutia, príbehy o úspechu a inšpiratívne rozhovory s najlepšími trénermi a špecialistami v odbore. Začnite meniť svoj život už dnes!

spot_img

Najčítanejšie

Odoberaj najnovšie články emailom

Máš záujem pravidelne sledovať a čítať naše články? Prihlás sa do newslateru a raz za 2 týždne ti pošleme sumár článkov z nášho športového blogu.

.

Mohlo by ťa zaujímať