Festival pohybovej kultúry – Movement vol. 3

Boli ste niekedy v Leviciach? Okresné mesto, ležiace neďaleko Nitry, sa dlho nemohlo popýšiť nejakou modernou kultúrnou udalosťou. Známe je možno pre svoj tradičný jarmok, časom však každý potrebuje aj čosi nové.

Preto sa stalo niečo zaujímavé. V Leviciach sa začali mladí ľudia spájať a nechcelo sa im len čakať, kým niekto niečo urobí za nich. Najprv spojili svoje sily dve miestne občianske združenia. Neskôr sa k nim pripojili aj iní, ktorí nepatrili priamo do ich OZ-tiek, a spolu vyformovali skupinu Movement.sk, ktorá sa rozhodla rozprúdiť občiansky aktivizmus v Leviciach. Chceli Slovensku ukázať, že kultúrny život nie je len v Bratislave a veľkých mestách.

[pro_ad_display_adzone id=“22328″]

 

A nebola to veru márna snaha. S každým festivalom pribúdali nové skúsenosti, radosti, sklamania i neočakávané situácie. To však patrí ku každému projektu, ktorý stojí za to si udržať. A všetky skúšky zatiaľ títo mladí ľudia zvládli. Ich snaha aktuálne vyústila do tretieho ročníka outdoorového festivalu, ktorý nezostane dlho už len lokálnym.

Čo sa tam teda bude diať?

V dopoludňajších hodinách budú prebiehať prípravy. Na Námestí hrdinov vyrastú stánky miestnych firiem, väčšinou podnikajúcich v oblasti športu, prípadne vzdelávania.

Na hlavnej uzavretej ceste bude vybudovaný areál extrémnych športov (bmx, inline, skateboarding) V strede budete môcť nájsť pohodlné vaky na sedenie (chill out zóna), odkiaľ si budete môcť vychutnať skvelý výhľad na pódium. Kávičku a limonády vám bude zabezpečovať miestna kaviareň Sun Café&Bar a skvelé jedlo bude k dispozícii pod taktovkou Orbis-u. Na pódiu sa ocitne Campana Batucada so svojou brazílskou show a capoierou, tanečníci hip hopu i salsy, jedna menej známa kapela a vyvrcholením bude koncert kapely Puding pani Elvisovej. K dispozícii bude streetworkout –ová konštrukcia i slackline pre odvážnejších.

Tento rok sme sa rozhodli do programu zaradiť ešte jednu zaujímavú čast – workshopy. Dostanete možnosť naučiť sa základné jógové cviky, spoznať možnosti svojho pohybového aparátu alebo zistiť, kde všade sa dá po Európe kajakovať. Aby sme však zachovali istú rôznorodosť, v programe sa objaví aj Fotokrúžok, ukážka stretnutia rečníckeho klubu či praktická finančná prednáška.

Podujatie je ideálne aj pre rodičov s deťmi, na ktoré sme tiež mysleli a zabezpečili sme pre ne veľmi zábavné atrakcie, detskú art zónu.

Podujatie každý rok predstavuje skvelú bodku za končiacim sa letom a zároveň mnohých povzbudí k tomu, aby skúsili samých seba dostať k športu trochu bližšie. Levice chcú byť čímsi výnimočné a za svoju dominantu si vybrali práve Movement  festival.

3. septembra 2016 ste všetci vítaní!

Viac info na www.movement.sk

 

Vladimír Minda
Vladimír Minda
Ahojte, volám sa Vlado (44), som tréner kickboxu, vášnivý športovec, milujúci otec, poslušný manžel, dobrý syn, rázny riaditeľ, vášnivý fanúšik a verný kamarát. Pre každého niekto iný, ale v prvom rade pozitívne mysliaci človiečik, ktorý sa snaží motivovať okolie k pohybu a športu. Pretože život je šport a šport je môj život.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Ostaň v kontakte

Sleduj najlepšie cesty chudnutia, príbehy o úspechu a inšpiratívne rozhovory s najlepšími trénermi a špecialistami v odbore. Začnite meniť svoj život už dnes!

spot_img

Najčítanejšie

Odoberaj najnovšie články emailom

Máš záujem pravidelne sledovať a čítať naše články? Prihlás sa do newslateru a raz za 2 týždne ti pošleme sumár článkov z nášho športového blogu.

.

Mohlo by ťa zaujímať