Festival The Legits Blast 2016

Festival The Legits Blast 2016 sa v Banskej Bystrici skončil. Mesto pod Urpínom bolo počas celého uplynulého týždňa epicentrom hip-hopovej kultúry a festival prilákal tanečníkov zo všetkých kontinentov.

0
272

– navštívilo ho viac ako 3000 ľudí

– zúčastnili sa na ňom tanečníci z vyše 70 krajín

– do top 16 v 1vs1 Undisputed World Bboy Series sa prebojoval aj Slovák Bboy Twister, čo je veľkým úspechom!!!

– víťazmi v 5tich kategóriách Outbreak Europe 2016 sa stali:
1vs1 Undisputed World Bboy Series: KUZYA (BreakNuts) – Ukrajina
1vs1 Bgirl Battle: PAULINA (BreakNuts) – Poľsko
1vs1 Kids Battle: SHIGEKIX – Japonsko
2vs2 Bboy Battle: INTACT AND PLUTO (Ruffneck Attack) – Ukrajina

Outbreak Europe 2016: Súťažilo 334 bboys, 114 bgirls a 225 dvojíc zo 71 krajín. „Festival The Legits Blast 2016 sa s týmto počtom stal najväčším svojho druhu!,“ potvrdil Martin Gilian, ktorý spolu s Mirom Križanom stojí za organizáciou festivalu.

Sobotný večer vyvrcholil koncertom The Legits Blast Concert na Funfón Open Air Stagei, kde vystúpili Boy Wonder, Moja Reč, Strapo & DJ Spinhandz, Majk Spirit, SOL, hip-hopová legenda The Beatnuts, tanečná noc patrila afterpárty.

Nedeľa ohúrila obrovským finále Rep Your Country, ktoré bolo jednou z najviac očakávaných udalostí Outbreak Europe. Víťazom sa po prvýkrát stalo Francúzsko, Poľsko tak neobhájilo vlaňajší titul.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.