Filip Šebo: Modeling je spestrením, triatlon prioritou. V najlepších rokoch svojej kariéry bol Filip Šebo výraznou osobnosťou slovenského futbalu. Strieľal góly, menil kluby, pozornosť pútal svojím imidžom aj účasťou na viacerých významných spoločenských akciách.

Bývalý vynikajúci útočník s výnimočným ťahom na bránu vrcholový futbal opustil a podľahol čaru triatlonu. Nedávno v New Yorku zabehol polmaratón, dal si odstrániť niekoľko tetovaní a zostáva pozitívne naladený. Tak tomu bolo aj počas rozhovoru pre Šport je život.

Nie je tajomstvom, že spojenie Filip Šebo a vrcholový futbal už nie je aktuálne. Pritom stále nie ste vo veku, v ktorom by ste ešte nemohli hrávať na vyššej úrovni. Prečo ste sa z veľkého futbalu stiahli?

Mám na to jednoduchú odpoveď. Pretože som to tak cítil.

TIP: Prečo náš mozog potrebuje tuky v strave?

Z futbalového prostredia ste však úplne neodišli a naďalej figurujete v tíme FC Petržalka akadémia, ktorý účinkuje v 5. lige, skupina Bratislava. Budete tam pokračovať aj naďalej?

Určite áno. Buď na lavičke, alebo priamo na ihrisku. Veľa bude závisieť od môjho zdravotného stavu a aj času, keďže sa venujem aj iným aktivitám.

Práve v Petržalke ste strávili niekoľko úspešných sezón, prakticky v najslávnejšom období klubu. Je tento klub pre vás srdcovou záležitosťou?

Áno, je. Tento klub ma vychoval, poznám v ňom všetkých ľudí i veľa jeho fanúšikov. Som rád, že som spojený s týmto klubom.

Čo z vašej kariéry vás najviac napĺňa hrdosťou?

Skutočnosť, že všade, kde som hral, som mal výborný vzťah s fanúšikmi.

kapitán slovenskej futbalovej reprezentácie Marek Hamšík Filip Šebo tréning

Je naopak niečo, čo vás mrzí?

Myslím, že nie. Snažím sa žiť tak, aby ma nikdy nič nemrzelo. Tak je tomu aj v tomto prípade.

Je o vás známe, že ste pri športe zostali a získal si vás najmä triatlon. Čím?

Triatlon je momentálne moja priorita. Chcel som zostať pri športe a jeden z dôvodov, prečo som sa rozhodol práve pre triatlon, je práve to, že je to individuálny šport. Som závislý len sám od seba.

Venujete sa aj iným športom?

Myslím, že tieto športy (beh, cyklistika, plávanie, z ktorých triatlon pozostáva, pozn.) úplne stačia. (smiech)

TIP: Prestížny pohár Ligy majstrov UEFA zavíta na Slovensko

Na ktoré svoje výkony ste pyšný?

Nedávno som zabehol polmaratón v New Yorku a dosiahnutý čas 1:44 hod. ma naplnil spokojnosťou. Stále som však len v príprave, môj vrchol ešte len príde.

Čím sa teraz, po kariére profesionálneho športovca, živíte?

Nerád rozprávam o svojom súkromí. Moji fanúšikovia môžu na sociálnych sieťach vidieť moje aktivity. Informujem o tom prakticky denne.

V jednom z nedávnych rozhovorov ste sa vyjadrili aj k svojmu vzťahu k modelingu. Aj viacero modelingových expertov potvrdilo, že ste pre modeling zaujímavý typ. Aký vzťah k modelingu máte?

Pozitívny. Beriem to ako spestrenie môjho športového života.

trať, otvorenie, bežci, beh, Šebo, MArtin Šmahel

Už niekoľko rokov k vám neodmysliteľne patrí hustá brada. Ako sa o ňu staráte?

Moja brada i vlasy sú zverené do rúk mojej kaderníčky Renátky, ktorá má moju dôveru. Takže toto je otázka skôr na ňu. (smiech)

V čase, keď ste boli častejšie „prepieraný“ v médiách, najmä v bulvári, vás často spájali so zaujímavými ženami slovenského šoubiznisu. Ako ste na tom momentálne?

Som šťastný. (úsmev) To je to najdôležitejšie.

K vášmu imidžu neodmysliteľne patria aj tetovania. Málokto však vie, že ste si už viaceré dali odstrániť. Prečo?

Je to čisto z princípu. Povedal som si, že na nohách nechcem mať nijaké tetovania, preto ich odstraňujem. Ide o veľmi dlhý a zložitý proces, ktorý aj poriadne bolí. Osobne si o tetovaniach myslím, že keď s tým niekto začne, tak už neprestane. Pokračovať chcem aj ja, len musím vystihnúť správny čas.

TIP: Andre Agassi: Tenisový rebel

Je zrejmé, že sa nenudíte – futbal, triatlon, tréningy, modeling. Je ešte niečo ďalšie, čomu sa venujete?

Môjmu psovi Gigimu, ktorý mi tiež zaberie veľa času, keďže mu dávam všetku svoju lásku.

O mužoch sa hovorí, že sú zberatelia. Niekto zbiera pohľadnice, niekto nálepky, iný autá. Je niečo, čo zbierate vy?

Úsmev na tvári. Zbieram ho všade, kde môžem.

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.