Fitness „hračky“, ktoré vás prekvapia

Fitness „hračky“, ktoré vás prekvapia. Veľtrh Consumer Electronic Show (CES) v Las Vegas ukazuje trendy v elektronike vhodnej nielen do obývačky. Keby ste sa len tak prešli výstaviskom, všade by sa na vás valili novinky z oblasti fitness prístrojov, „vecičiek“, anglicky nazývaných „gadgets“. Najviac boli samozrejme koncentrované v sektore Digital Health.

skulpt

Skulpt Aim

Myslíte si, že viete, ako ste silní? Namiesto merania sily staromódnym spôsobom, teda zdvíhaním ťažkých vecí, teraz môžete stimulovať vaše svaly elektrickým prúdom a zisťovať kvalitu svalovej hmoty a percento telesného tuku. Prístroj Skulpt meria elektrickú impedanciu, teda elektrický odpor vo svaloch. Stačí ho umiestniť na vlhkú pokožku a percento svalstva a telesného tuku viete v priebehu niekoľkých sekúnd.

TIP: Elektronika na turistike

Skulpt Aim sa ľahko spojí s aplikáciou v smartfóne a ukáže vám obrázok celého tela, odporučí cvičenia na vylepšenie vašich „slabín“, zaznamenáva a sleduje zlepšenia. Prístroj bude dostupný už onedlho za približne 199 dolárov.

Foto: Reign23.com

hodinky_1

Mio Link

Priebežné monitorovanie srdcovej frekvencie zvyčajne vyžaduje hrudný pás, čo je pre mnohých – najmä mužov – dosť nepohodlné. Mio preto uviedlo Mio Alpha, kontinuálny monitor srdcového tepu na zápästie. V tomto roku Mio ohúrilo ešte lacnejším a štíhlejším zariadením s názvom Link. Link bude na trhu od marca, bude stáť len 99 dolárov a nemá digitálny displej, lebo sa pripája k smartfónu cez Bluetooth. Má tiež funkciu
ANT +, čo znamená, že údaje o tepovej frekvencii môžete posielať aj do iných zariadení s ANT +, napríklad do hodiniek Garmin.

foto: New.pitchengine.com

jaybird

JayBird Reign

JayBird poznajú športovci vďaka bezdrôtovým športovým slúchadlám, no v tomto roku firma predstavila vlastný monitor aktivity. Zaujímavý je jednoduchým kovovým prvkom na prednej strane. Je to snímač a stačí naň položiť prst na asi dve minúty a Reign zmeria srdcovú frekvenciu (v podstate EKG).

TIP: Športové aplikácie sú skvelá spätná väzba

Výstupom je tzv. „Go-skóre“, ktoré vám umožní zistiť, nakoľko ste vyčerpaný po tvrdom tréningu. Na trhu sa objaví v máji za cenu 199 dolárov.

foto: Jaybirdsport.com

TAO-Wellness-01

Tao WellShell

Tao WellShell nie je nositeľný „gadget“ v obvyklom význame, ale má jednu unikátnu vlastnosť: je to jediný fitness prístroj, s ktorým sa dá skutočne aj cvičiť. Ako? Stačí spustiť aplikáciu na tablete alebo smartfóne a stlačiť hrany prístroja dlaňami podľa pokynov na obrazovke. Síce vám to nenahradí posilňovňu, ale ide o fajn izometrické cvičenie. WellShell tiež monitoruje a sleduje srdcovú frekvenciu, aktivitu a spánok. Aplikácia môže sledovať nutričné informácie. Prístroj je zatiaľ vo fáze prototypu, ale Tao si kladie za cieľ udržať jeho cenu po uvedení na trh pod 300 dolárov.

foto: Tao-wellness.com

reebok checklight

Reebok Checklight

Reebok Checklight je tenký, pružný ukazovateľ, ktorý meria závažnosť každého úderu a otrasov hlavy pri športovaní. Zelená znamená, že ste v poriadku, žltá znamená, že ste utrpeli mierny zásah a červená znamená, že by ste mali „ísť na striedačku“.

TIP: Všetko, čo potrebujete vedieť o basketbalovej lopte

V súčasnosti je Checklight len indikátor potenciálneho poškodenia. V budúcnosti sa môže pripojiť k aplikácii tak, že tréneri budú môcť sledovať svojich hráčov. Checklight sa na reebok.com predáva za 149,99 dolárov.

foto: Sporttechie.com

spreefitness_hothead

Spree

Pre tých, ktorým pri športovaní prístroj na zápästí prekáža, je tu riešenie Spree. Ide o merač aktivít v podobe čelenky. Vyzerá ako „potítko“, meria však kroky, spálené kalórie a telesnú teplotu, a to oveľa presnejšie, lebo je umiestnený na čele. Spree vás môže upozorniť na prehriatie alebo dehydratáciu. Spree Fitness Monitor je k dispozícii na spreesports.com za 299 dolárov.

foto: Legitreviews.com

hodinky_2

Atlas

Atlas je náramok, ktorý mapuje celý tréning, jednotlivé cvičenia, opakovania a série. Meria tiež spálené kalórie a poskytuje zmysluplné výstupy. Podľa tvorcov Atlasu je tak presný, že dokáže rozlíšiť klasické kľuky a kľuky s dlaňami do trojuholníka (tzv. trojuholníkové, diamantové alebo kľuky na úzko) a zaznamenať rozdiely medzi nimi vďaka sade senzorov a pokročilému algoritmu. Merač sa pripojí k aplikácii v smartfóne, takže môžete vidieť svoje predošlé tréningy a identifikovať zlepšovanie/zhoršovanie. Zatiaľ ide o prototyp, bežne bude stáť okolo 225 dolárov.

foto: Atlaswearables.com

Vladimír Minda
Vladimír Minda
Ahojte, volám sa Vlado (44), som tréner kickboxu, vášnivý športovec, milujúci otec, poslušný manžel, dobrý syn, rázny riaditeľ, vášnivý fanúšik a verný kamarát. Pre každého niekto iný, ale v prvom rade pozitívne mysliaci človiečik, ktorý sa snaží motivovať okolie k pohybu a športu. Pretože život je šport a šport je môj život.

1 komentár

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Ostaň v kontakte

Sleduj najlepšie cesty chudnutia, príbehy o úspechu a inšpiratívne rozhovory s najlepšími trénermi a špecialistami v odbore. Začnite meniť svoj život už dnes!

spot_img

Najčítanejšie

Odoberaj najnovšie články emailom

Máš záujem pravidelne sledovať a čítať naše články? Prihlás sa do newslateru a raz za 2 týždne ti pošleme sumár článkov z nášho športového blogu.

.

Mohlo by ťa zaujímať