Fury sa vzdal opaskov majstra sveta v superťažkej váhe, podrobí sa liečbe

0
- Reklama -

Manchester – Britský boxer Tyson Fury sa vzdal opaskov majstra sveta v superťažkej hmotnostnej kategórii organizácií WBA, WBO i IBO a podrobí sa liečbe duševného ochorenia. V nedávnom rozhovore pre magazín Rolling Stone uviedol, že trpí maniodepresiou a samovražednými myšlienkami. Priznal sa tiež k užívaniu kokaínu a alkoholu.

“Momentálne nie som schopný obhajovať tituly svetového šampióna, preto som pristúpil k ťažkému a emotívnemu rozhodnutiu. Oficiálne som sa vzdal opaskov majstra sveta vo verziách WBA, WBO a IBO. Kandidátom na uvoľnený trón želám len to najlepšie. Teraz ma v živote čaká ďalšia veľká výzva. Som presvedčený o tom, že ju zvládnem, rovnako ako vlaňajší duel proti Vladimirovi Kličkovi,” citovala agentúra dpa vyhlásenie Furyho, ktoré britský pästiar poskytol pre webovú stránku promotérskej skupiny Hennessy Sports.

Britský boxerský kontrolný výbor (BBBoC) minulý týždeň informoval, že zváži odobratie licencie Furymu. Po tom, ako Brit koncom uplynulého roka zdolal Klička a stal sa svetovým šampiónom, sa jeho profesionálna kariéra ubrala nesprávnym smerom. Dvakrát zrušil plánovanú odvetu s Ukrajincom, raz pre zranenie a potom pre mentálnu nepripravenosť. Britská antidopingová agentúra (UKAD) sa bude zaoberať jeho pozitívnym nálezom na anabolický steroid nandrolon. Dobrovoľná antidopingová asociácia (VADA) mu 22. septembra pri náhodnej kontrole našla v tele kokaín.

- Reklama -