Hádzanárky Iuventy Michalovce prehrali v prvom zápase 3. kval. kola Pohára EHF

Michalovce - Hádzanárky Iuventy Michalovce prehrali v prvom zápase 3. kvalifikačného kola Pohára EHF s Alba Fehérvár KC 23:28. Maďarské družstvo si rozhodujúci náskok vypracovalo v závere druhého polčasu šnúrou siedmich gólov v rade. Michalovčanky budú v odvetnom zápase dobiehať päťgólové manko. Ten je na programe v nedeľu 20. novembra vo Fehérvári.

0
Na snímke zľava Olga Perederiyová (Iuventa), Jelena Lauková a Claudine Mendyová (obe Alba) v zápase 3. kola kvalifikácie Pohára EHF v hádzanej žien Iuventa Michalovce - Alba Fehérvár 13.novembra 2016 v Michalovciach. FOTO TASR -Roman Hanc
- Reklama -

Iuventa Michalovce – Alba Fehérvár KC 23:28 (12:17)

Zostava a góly Iuventy: Lafuenteová, Medveďová – Černovová 2, Holešová 3, Štefániková, Kišiková, Rebičová 1, Nagyová, Habánková 1, Levčenková 6, Schusterová, Wollingerová 3, Dubovcová 3, Bajčiová, Ščerbáková, Perederijová 4, najviac gólov Fehérváru: Gjeorgijevská 8, Mendyová 5, Bandelierová 5. Rozhodovali: Jorum, Kleven (obaja Nór.), vylúčené: 5:3, TH: 8/4 – 1/0, 1200 divákov.

Tréner Iuventy František Urban pred zápasom priznal, že v pozícii favorita je maďarský tím. Úvod stretnutia však tomu príliš nenasvedčoval. Hostky síce viedli 3:1, ale Michalovčanky otočili na 4:3 a v úvodných 20-tich minútach hrali s Fehérvárom vyrovnanú partiu. Iuventu viackrát podržala brankárka Lafuenteová a Dubovcová v 23. minúte zvýšila na 11:10. Potom však domáce hráčky viackrát zlyhali v streľbe, čo hostky využili na štvorgólovú šnúru, po ktorej v 26. minúte viedli 11:14. Za tohto stavu Holešová s Dubovcovou nepremenili dve sedmičky a hráčky maďarského tímu následne zvýšili svoj náskok už na rozdiel šiestich gólov – 11:17.

Keď Gjeorgijevská v 38. minúte upravila na 13:21, prehrávali Michalovčanky už o osem gólov. Góly Levčenkovej, Holešovej a Rebičovej ich však vrátili do hry a nasledoval oddychový čas Fehérváru (17:21). Michalovčanky sa dotiahli na rozdiel troch gólov, ale viac im maďarský súper nedovolil. Hráčky Iuventy viackrát zlyhali pri trestných hodoch a počas hry sa na góly viackrát nadreli. Obrana maďarského družstva bola pre Iuventu veľkou prekážkou v snahe o skorigovanie výsledku. Michalovčanky napokon v prvom zápase podľahli Fehérváru o päť gólov – 23:28.

František Urban, tréner Iuventy Michalovce: “Štyri nepremenené sedmičky, to je veľmi veľa. Okrem toho sme nepremenili niekoľko ďalších veľkých príležitostí. To súper využil najmä v závere prvého polčasu, keď nám ušli na väčší gólový rozdiel. Bolo vidieť, že Fehérvár hrá kvalitnú maďarskú ligu a že má skúsenosti z ťažkých zápasov.”

- Reklama -