Hejková opäť vo Final Four Euroligy: “Tento tím je úžasný”

0
Na snímke slovenská trénerka USK Praha Natália Hejková v zápase A-skupiny Európskej ligy basketbalistiek Good Angels Košice - ZVVZ USK Praha v Košiciach 4. februára 2015. FOTO TASR – Milan Kapusta
- Reklama -

Praha – Slovenská trénerská legenda Natália Hejková postúpila s českým basketbalovým tímom ZVVZ USK Praha na turnaj Final Four Euroligy. V rozhodujúcom treťom štvrťfinálovom stretnutí zvíťazili jej zverenkyne na palubovke ruskej Nadeždy Orenburg 70:57.

Hráčky pražského celku museli počas zápasu otáčať nepriaznivé manko, keď po prvej štvrtine prehrávali 13:24. V ďalšom priebehu však zlepšili svoju, rozhodujúca bola napokon záverečná 10-minútovka, ktorú vyhrali 22:12. “Stále sa držíme v špičke, čo je úžasné. Pri tom nám oproti predchádzajúcim rokom chýbajú osobnosti ako Eva Vítečková, Jana Veselá, či Kateřina Elhotová. Aj napriek tomu sme tam znovu, čo si veľmi ceníme,” povedala po postupe Hejková.

USK Praha sa tretí rok po sebe predstaví medzi najlepšou európskou ženskou basketbalovou štvorkou, v predchádzajúcom ročníku obsadil klub štvrtú pozíciu. “Tím v budúcej sezóne už určite nebude pokope. Príde k omladeniu, takže aj pre tieto hráčky je to odmena. Tento tím je z môjho pohľadu úžasný a teraz si spolu zahráme ďalšie Final Four,” citoval idnes.cz kormidelníčku českého celku.

Semifinálovým súperom USK bude ruský Kursk, okrem nich si na turnaji zahrá aj obhajca titulu z Jekaterinburgu a turecké Fenerbahce Istanbul. “Usporiadateľ zatiaľ nie je istý. Počítame s tým, že to bude v Rusku. Budeme čierny kôň, môžeme len prekvapiť,” dodala slovenská trénerka. Turnaj je na programe 14. a 16. apríla. Pre Hejkovú to bude už dvanáste Final Four v trénerskej kariére, päťkrát sa radovala z celkového triumfu.

- Reklama -